Ana Sayfa Spor Bu rezilliğin hesabını kim verecek?

Bu rezilliğin hesabını kim verecek?

Yozgat Celal Atik Ortaokulu ve Sakarya İlköğretim Okulu’nun İHL’nin eski binasının içerisinde eğitim vermesi, bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2016 Perşembe 09:32
Bu rezilliğin hesabını kim verecek?

Çok eski olduğu için salonu bulunmayan okul öğrencilerinin beden eğitim dersini yapabilmesi için istenilen salonların da çeşitli bahanelerle öğrencilere açılmaması nedeniyle -5 derecede beden eğitimi yapmak zorunda kalınması, spor böyle mi gelişecek sorusunu akla getirdi.

Yozgat’ta sporun ilerlemesi, başarılı isimlerin çıkması adına lokomotif görevi üstlenmesi gereken okullarda öğrencilerin yokluklara mahkum edilmesi spora gönül veren herkesi büyük üzüntüye sevketti.

ÇOCUKLARIN SUÇU NE?

 Eğitimlerini diğer öğrenciler gibi çok daha kaliteli ve her türlü imka

nın kendilerine sunulduğu eğitim kurumlarında yapmaları gerekirken eski bir okula mahkum edilen öğrencilerin beden eğitim dersi de tam bir eziyet halini aldı. Salon olmadığı ve istenilen salonların açılmadığı için soğukta derslerini yapmak zorunda kalan öğrencilerin üşümekten kendilerini yapacakları hareketlere veremedikleri gözlendi.

SPOR BÖYLE Mİ GELİŞECEK?

Yozgat’ta sporun ileriye gitmesi noktasında lokomotif olması beklenilen okulların fiziki şartlarının yetersizliği ve spora destek olması gereken kurumların da çeşitli engeller çıkarması, bu beklentilerin şimdilik kaydıyla gerçek olamayacağı görüşünü haklı çıkardı.

Yeterli imkan sağlanmadığı için grup maçlarında dökülen, idmansızlığın cezasını rakiplerine kolay lokma olarak ödeyen Yozgatlı takım ve sporcuların bu durumuna son verilmesi için yetkili makamların bir an önce bu sıkıntılara çözüm üretmesi bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık