Ana Sayfa Eğitim Bu haber Yozgat'a hiç yakışmadı!

Bu haber Yozgat'a hiç yakışmadı!

Yapımına geçen yıl başlanılan bin 500 kişilik cami inşaatına destek bekleniyor

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2017 Çarşamba 13:22
Bu haber Yozgat'a hiç yakışmadı!

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat başlanılan bin 500 kişilik cami inşaatı destek ve katkı bulunamayınca durdu.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren yatırımcıların talebi ve girişimleri üzerine başlatılan cami inşaatı yüzde 30 seviyelerine kadar getirildi.


Hızlı bir şekilde inşaatına başlanılan ve bu yıl içerisinde ibadete açılması hedeflenen cami için destek ve katkı bekleniyor.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi Camii Dernek Başkanı Efdal Yeşiloğlu, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımcıların talepleri doğrultusunda camii inşaatının başlatıldığını söyledi.

Dernek Başkanı Yeşiloğlu, “Bir yıl önce camimizi yapmak için derneğimizi kurup ilk adımı attık. Bugüne kadar çok mücadele ettik. Yaptığımız görüşmeler sonunda sanayimizin kimliğine uygun modern bir cami olmasına karar verdik. Elimizdeki imkânlarla çalışmalarını yürüttüğümüz inşaatımızın gerçekleşme oranı yüzde 30 civarlarında kaldı. Caminin inşaatı için işadamlarımız yardımda bulundu ama yapılan yardımlar yeterli olmuyor” dedi.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan personellerde özellikle Cuma günü ibadetlerini yakın köylerde yerine getiriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık