Ana Sayfa Yozgat Bu Çağrıya Kulak Verin! Yozgat'tan Süper Teklif

Bu Çağrıya Kulak Verin! Yozgat'tan Süper Teklif

Makina Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel, son günlerde Türk milletinin büyük tepkisine neden olan Diyarbakır Lice’de vatan haini teröristlerin heykelinin dikilmesine tepkisini yaptığı açıklamayla dile getirdi.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 17:46
Bu Çağrıya Kulak Verin! Yozgat'tan Süper Teklif

Demirel, PKK terör örgütüne verdiğimiz ilk şehidimiz Süleyman Aydın’ı kimsenin hatırlamadığını belirterek yöneticilere vatan uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimizin isimlerini il ve ilçelerde işlek caddelere koyma çağrısında bulundu.

“TERÖRİSTİ HEPİMİZE ÖĞRETTİLER”

Demirel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Mahsun Korkmaz kim? dediğimizde artık herkes biliyor ki 15 Ağustos 1984’te PKK’nın yaptığı ilk silahlı saldırının ele başıdır. İlk günlerde adına akademi kurularak onura edildiği gibi  örgüt tarafından Diyarbakır Lice’de heykeli dikilerek "onura" edilmiş; Türk Basını tarafından da maalesef "reklamı" yapılmıştır defalarca. Bu nedenle bilmeyenlerimizde artık öğrenmiş  olduk.”

“SÜLEYMAN AYDIN KİM?”

 “Peki, “Süleyman AYDIN” kim? diye sorarsak, kaç kişi cevap verebilir?

Hiç yada birkaç canı yanan kişi. Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.”

NUMAN ŞAHİN’İ KAÇIMIZ HATIRLIYORUZ?

 “Ya 1964 Sorgun Kayakışla doğumlu Numan Şahin’in 23 Ağustos 1985 te Sorgun’un ilk şehidi olduğunu ve mezarının nerde nasıl olduğunu kaçımız biliriz.

Sen örgüt celladının zırt pırt reklamının yapılmasına izin veriyor, kendi şehidinin unutulup gitmesine göz yumuyorsan eğer, ne hakla bağırıyorsun ki, "Şehitler Ölmez" diye. Sloganlar ülkesinde yaşayarak şehitlerimizi her gün öldürüyoruz.

YÖNETİCİLERE AÇIK ÇAĞRI

 “Buradan tüm Yozgat ve ilçe yerel yöneticilerine sesleniyor PKK ile yapılan mücadelede kendi ilçesinden verdiği ilk şehidin isminin işlek bir caddeye verilmesi yada diğer şehitlerimizi de hatırlatması adına anıtlarının dikilmesini teklif ve talep ediyorum.”

“SOSYAL MEDYA KAHRAMANLARI”

Biz alışkınız şehit heberlerine. Unuturuz, askerlerimizi ölüme terk ederiz. Terör vakalarında verdiğimiz şehitlerin hatti hesabı yok. Hatta herkes sosyal medyada yazıp duruyor gidelim, savaşalım, ezelim geçelim diye. Onlarda unuttu. O sosyal medyada kendini kahraman ilan edenler neredeler şimdi. Onların nerede olduğu belli.  Kendi çıkarları için polise taş atıyorlar. Sapla samanı karıştırarak devletle savaşa girmeyi göze alanlar, "Asker vurulduğunda değil, unutulduğunda ölür." Bu şehit ailelerindeki sabır kimsede yok. Canları ölüyor ama hakkını aramıyorlar. Siz parmağınız çizilse kıyameti koparıyorsunuz. Polis bir jop salladı diye yakıp yıktınız günlerce. Siz kendinize eğlence arayan ve sosyal medya hesabınıza bir kaç fotoğraf atmak isteyen üç beş aylaksınız hepsi o kadar.

Buna maalesef hükümette basiretsizlik göstererek sürekli gündem değiştirip çanak tutuyor. Komşu ülkelerimizde kendi iç meselerinden meydana gelen olaylara gösterdiğimiz hassasiyet ve duyarlılığı kendi canlarımıza da göstermeliyiz. Onları öldürenlere değil canları yananlarla kucaklaşıp acıyı paylaşmalıyız. Allah bu eğlencede olan kişilere, basiretsiz yöneticilere akıl fikir, can verenlere de sabır  versin.

Olmayan tarihlerini yazıp kahramanlar türetenlere karşı şanlı tarihimiz ve her karışı şehit kanıyla sulanan kahramanlarımızla cevap veremez duruma geldik. Köksüz, tarihinden bihaber anlık yaşayan bir gençlik meydana getirerek hiçbir şey yapamayız yapamıyoruz da. Tarihimizi ve kahramanlarımızı yetişen gençliğe sunmalıyız.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık