Ana Sayfa Yaşam Bozok’ta umutlar yeniden yeşeriyor

Bozok’ta umutlar yeniden yeşeriyor

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı(ÇOGEP) “Bozok’tan Yeşeren Umutlar-2” projesi aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2016 Çarşamba 23:56
Bozok’ta umutlar yeniden yeşeriyor

Projeyle çocuk ve gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartmak, geleceğe dair müspet hedefler belirlemeleri ve toplumsallaşma sürecine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ‘Bozok’tan Yeşeren Umutlar’ projesi kapsamında yapılan faaliyetler kamuoyuyla paylaşıldı.

HEDEF KİTLE GENÇLİK

 Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:  “Hedef kitle alt başlığı altında tanımlanan çocuk ve gençlerin var olan yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayarak, onlara yeteneklerini geliştirme fırsatı sunmak, çocuk ve gençlerin toplumsallaşma sürecine katkıda bulunma, çocukları eğitime motive ederek eğitimlerine devam etmelerini sağlama ve geleceğe dair gerçekçi ve kabiliyetleri doğrultusunda hedefler belirlemelerinde kendilerine emniyet teşkilatı olarak yardım ve katkıda bulunma amaçlanmıştır.

 KURS VERİLDİ

Proje kapsamında Cumhuriyet Ortaokulundan 15 öğrenciye yönelik gitar kursu, Atatürk Ortaokulundan 12 öğrenciye yönelik keman kursu, TOKİ Ortaokulundan 15 öğrenciye yönelik Hızlı Okuma Teknikleri Kursu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olimpik yüzme havuzunda 20 öğrenciye yönelik yüzme kursu, Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü bünyesinde 10 öğrenciye yönelik okçuluk kursu  düzenlendi. Bunun yanısıra Yozgat’ta bulunan liseler arasında Fair Play halı saha turnuvası düzenlenmiş turnuvaya katılım sağlayan öğrenciler ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan kurslara katılım sağlayan öğrenciler ve kurs eğiticilerine yemek verilmiş, ardından liseler arası Fair Play halı saha futbol turnuvasında dereceye giren okullara kupaları takdim edilmiştir. Kupa töreninin ardından Yimpaş AVM’de bulunan sinema salonunda gösterimde olan DAĞ2 filmi izlettirilerek program sona ermiş ve öğrenciler tekrar okullarına bırakılmıştır.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık