Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi’nin 5 öğrencisine YÖK’ten aylık 600 TL’lik destek

Bozok Üniversitesi’nin 5 öğrencisine YÖK’ten aylık 600 TL’lik destek

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni ilk tercih olarak belirleyen 5 öğrenci YÖK tarafından aylık 600 TL'lik bursla ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 12:21
Bozok Üniversitesi’nin 5 öğrencisine YÖK’ten aylık 600 TL’lik destek

Bursun 12 ay boyunca ve 4 yıl süreyle ödeneceğini içerir belge Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey eliyle önceki gün öğrencilere takdim edildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek, ilk üç tercihi arasında Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi lisans programlarını seçerek kayıt yaptıran ve burs almaya hak kazanan 5 öğrenciye Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M.A Yekta Saraç tarafından imzalanan başarı belgeleri, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey tarafından verildi.

 Üniversite Senato Toplantısı öncesi gerçekleştirilen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey  bu yıl Yükseköğretim Kurulu tarafından başlatılan uygulamayla Tarım, Ziraat, Orman, Su Ürünleri odaklı lisans prog ramlarına yönelik “YÖK Bursu” ile Ziraat Fakültesine yerleşen 5 öğrencinin bu burs imkânından faydalanmaya başladığını söyledi.

YÖK Bursunun miktarının aylık 600 TL olduğunu, bunun da 12 ay boyunca 4 yıl ödeneceğinin ve öğrencinin başarı durumuna  göre kesilip kesilmeyeceğinin belirleneceği bilgisini veren Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Ziraat Fakültesi öğrencileri Lütfü Koç, Burak Alptekin,  Sezai Ergül, Yeşim Öcal ve Sümeyye Ceyhan’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık