Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi’ne 49 öğretim üyesi alınacak

Bozok Üniversitesi’ne 49 öğretim üyesi alınacak

Bozok Üniversitesi Rektörlüğü, FETÖ soruşturmaları sebebiyle önemli ölçüde boşalan kadrosunu takviye etmek üzere, 14 farklı uzmanlık alanında toplam 49 öğretim üyesi alımı yapacak. 49 kadronun 3’ü profesör, 46’sı ise yardımcı doçent statüsünde olacak.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 23:17
Bozok Üniversitesi’ne 49 öğretim üyesi alınacak

 Adaylar, 13 Ocak Cuma günü mesai saati bitimine kadar profesör kadrosu için Personel Daire Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosu için ilgili birimlere şahsen başvuruda bulunulacak.  Puanlamalar, Üniversite’nin ilan ettiği, Akademik Yükseltilme ve Atanma  Ölçütleri ve Puanlama Esasları Tablosu’na göre yapılacak.

Sabah Gazetesi’nde yayımlanan ilana göre, Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesi kadrosuna 11, Mimarlık Mühendislik Fakültesi kadrosuna 5, Fen Edebiyat Fakültesi kadrosuna 17, Eğitim Fakültesi kadrosuna 4, İletişim Fakültesi kadrosuna 4, İlahiyat Fakültesi kadrosuna 1 ve Sorgun Meslek Yüksekokulu kadrosuna da 7 olmak üzere toplam 49 öğretim üyesi alacak. Öğretim üyelerinden 3’ü profesör, 46’sı ise yardımcı doçent unvanı taşıyacak.

14 FARKLI UZMANLIK ALANI

 İlana göre, Tıp Fakültesi’ne alınacak 11 kadrodan 1’i profesör, 10’u ise yardımcı doçent. Profesör kadrosunda kalp ve damar cerrahisi, 10 yardımcı doçent kodrosu için ise 3 mikrobiyoloji, 4 kadın hastalıkları ve doğum, 3 acil tıp uzmanlığı aranacak. Mimarlık Mühendislik Fakültesine alınacak 4 yardımcı doçent, elektromanyetik alanlar ve mikrodalga tekniği uzmanları arasından seçilecek.

Fen Edebiyat Fakültesi’ne alınacak 17 kadrodan 1’i profesör, 16’sı ise yardımcı doçent olacak.  Profesör kadrosunu dolduracak şahsın, Eski Türk Edebiyatı, Yardımcı doçentlerin ise 1’inin Eski Türk Edebiyatı, 4’ünün Klasik Arkeoloji, 4’ünün Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi ve 4’ünün de Türk İslam Sanatı konusunda uzmanlaşmış olmaları gözetilecek.

 İlahiyat Fakültesi’ne alınacak profesörün hadis dalında, Eğitim Fakültesi’ne alınacak 4 yardımcı doçentin Türkçe Eğitimi dalında, İletişim Fakültesi’ne alınacak 4 yardımcı doçentin Sinema alanında, Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda istihdam edilecek 7 yardımcı doçentin ise optisyenlik alanında uzman olmaları gerekiyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık