Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi'nden TÜBİTAK'a yeni proje

Bozok Üniversitesi'nden TÜBİTAK'a yeni proje

TÜBİTAK Araştırma Destekleme Programları Başkanlığı (ARDEB) 1002-Hızlı Destek Programı kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanlarından, aynı zamanda UZEM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tolga Hayıt’ın yürütücülüğünü üstlendiği “Buğdayda Sarı Pas (Puccinia striiformis) Hastalığının Enfeksiyon Tipinin Derin Öğrenme İle Belirlenmesi” başlıklı projesi kabul edildi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2021 Pazar 17:43
Bozok Üniversitesi'nden TÜBİTAK'a yeni proje

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Hayıt’ın ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü araştırmacılarından Dr. Nilüfer Akci’nin araştırmacı olarak yer aldığı projede, buğday üretiminde dünyayı ciddi olarak tehdit eden Sarı Pas hastalığının tespit ve sınıflandırılmasının yapılmasına yönelik Derin Öğrenme tabanlı bir karar destek sistemi önerilirken, bu sayede ülke üretimine katkı sağlanmasının yanında; alanda literatüre eşsiz bir çalışmanın kazandırılması da hedefleniyor.

"EKİBİMİZ DAHA NİCE ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAK"

Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK projelerinin kabul edilmesinden dolayı akademisyenlerimizi tebrik ederek şunları söyledi: “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen başta proje yürütücümüz ve proje ekibi olmak üzere Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu Müdürümüzü tebrik ediyorum. Proje ekibimizin daha nice önemli projelere imza atacaklarına olan inancımı ifade ederek, başarılarının devamını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı

Yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık