Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi’nden 15 Temmuz şehitlere özel köşe

Bozok Üniversitesi’nden 15 Temmuz şehitlere özel köşe

Bozok Üniversitesi’nde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Köşesi” oluşturuldu.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 21:31
Bozok Üniversitesi’nden 15 Temmuz şehitlere özel köşe

 Köşede FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sırasında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in ve darbe sırasında yaşananları aktaran fotoğrafların yer aldığı köşeyi gezenlerin bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine dur diyen Türk milletinin ve şehit olanların kahramanlıkları oluşturulan köşede anlatılmaya çalışılacak. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Köşesi açılış programına Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. M. Fevzi Polat, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kılıç, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

TÜRK MİLLETİ DESTAN YAZDI

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat yaptı.

Doç. Dr. Polat; 15 Temmuz silahlı darbe girişimi, Fethullahçı Terör Örgütü elebaşı FETÖ’nün emri ile kahraman Türk ordusunun içerisine gizlenmiş ve onun üniformasını giyen bir avuç hain tarafından gerçekleştirildiğine vurgu yaparak “Tarihi kahramanlıklarla dolu bu millet, o gece adeta hainlerin kâbusu haline dönüşmüş, içindeki vatan sevgisi ve iman gücü ile kadın, erkek, genç, yaşlı demeden göğsünü tanklara, silahlara siper ederek yeniden bir kahramanlık destanı yazmıştır” dedi.

ÜLKE İÇİN CANLARINI VERDİLER

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey “15 Temmuz’da canlarını feda ederek şehit olan 241 şehidimiz ülkemizi büyük bir felaketten, büyük bir kaostan kurtarmıştır. Elbette bütün milletimiz o gün Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile sokaklara çıkmak, tanklara silahlara karşı koymak suretiyle bu ülkeye sevgilerini sadakatlerini ve bu ülkenin geleceği için canlarını verebileceklerini ortaya koydular.  Bizler; o günden geride kalanlar,  şehitlerimize elbette çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin adını yaşatmak adına ve benzer teşebbüslerde bulunanlara bir daha aynı teşebbüste bulunamasınlar,  gençliğimiz ve gelecekte yetişen gençlerimiz hainlerin neler yapabileceklerini görebilsinler diye hatıra olarak Yüksekokulumuzun bir köşesine 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Köşesi’ni

oluşturduk. O güne ait başta Ömer Halis Demir olmak üzere tüm şehitlerimizin fotoğraflarını koyduk. Bunlar üniversitemizde okuyan gençlerimize, üniversitemizi ziyaret edenlere bir görsel olarak o günü hatırlatacak ve bundan sonra da yapmaları gerekenler konusunda bir uyarı olacaktır” dedi. Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının sonunda, “İnşallah bundan sonra bir daha benzer hainliklerle ülkemizin karşılaşmamasını temenni ediyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.” dedi. Açılış konuşmalarının ardından Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve diğer katılımcılar 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Köşesi’nin açılış kurdelesini kesti. Sağlık Yüksekokulu binasının giriş katındaki “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Köşesi”nde FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sırasında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir fotoğrafı ile darbe sırasında yaşananları aktaran fotoğraflar yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık