Ana Sayfa Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Kayıt Yoğunluğu

Bozok Üniversitesi'nde Kayıt Yoğunluğu

Bozok Üniversitesi’nde eğitim görecek öğrenciler için kayıt yaptırma işlemleri başladı.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2014 Pazartesi 23:50
Bozok Üniversitesi'nde Kayıt Yoğunluğu

2014 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sınavı (2014-ÖSYS) sonucunda 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Bozok Üniversitesi yükseköğretim programlarına girmeye hak kazanan adayların kayıtları başladı. Üniversite Rektörlüğü kayıtlar sırasında öğrencilerin zorluk yaşamaması ve kayıtlarının seri bir şekilde yapılması için kampüs alanında bulunan Kapalı Spor Salonu’nda Fakülteler, Yüksek Okul ve merkezde bulunan Meslek Yüksekokulları için ayrı ayrı kayıt masaları oluşturdu.

Öğrenci sayısı her geçen gün artan ve Türkiye’nin tercih edilen üniversiteleri arasına girme yolunda önemli adımlar atan Bozok Üniversitesi’nde kayıt heyecanı dün itibariyle başladı.

YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde Bozok Üniversitesine yerleşmeye hak kazanan adaylar, yerleştikleri bölüm için kayıtlarını 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında yaptıracaklar.  İsteyen öğrencilerimiz ise e-Devlet sistemi üzerinden de kayıt yaptırabilecek. Üniversite Rektörlüğü kayıtlar sırasında öğrencilerin zorluk yaşamaması ve kayıtlarının seri bir şekilde yapılması için kampüs alanında bulunan Kapalı Spor Salonu’nda Fakülteler, Yüksek Okul ve merkezde bulunan Meslek Yüksekokulları için ayrı ayrı kayıt masaları oluşturdu.

ÖĞRENCİLERE YAKIN İLGİ

Rektör Vekili Prof. Dr. Şaban Güçlü, beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Erol Sorucu ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Orhan Karaca Üniversitede yapılan kayıt işlemlerini yerinde görerek ilgililerden bilgi aldı. Üniversiteyi kazanan öğrencilerle sohbet eden ve kayıt işlemleri hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Vekili Prof. Dr. Şaban Güçlü,  “2014- 2015 Akademik yılı öğrenci kayıtları bugün başladı. Üniversitemize bu yıl 3 bin 419 civarında öğrenci kayıt yaptıracak. Üniversitemizde bugün başlayan ve 5 Eylül 2014 Cuma gününe kadar devam edecek öğrenci kayıtlarını yerinde görmek ve yeni gelen öğrencilerimizle tanışmak ve sohbet etmek için buraya geldik. Öğrencilerimizin kayıtlarının sorunsuz bir şekilde ve en kısa sürede gerçekleştirilmesi için tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.  Ayrıca Yozgat otogarında açılan kayıt danışma bürosu yardımıyla, öğrencilerimizin otogardan Erdoğan Akdağ Kampüs alanımıza gelişleri ve kayıt yaptırıp tekrar otogara dönmelerini sağlamak amacıyla servis hizmeti veriyoruz.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı yeni kayıt döneminde Üniversitemize yapılacak yeni kayıtlarla toplam öğrenci sayımız yaklaşık 13 bine ulaşacak. Yeni eğitim-öğretim yılının Üniversitemize, ilimize, ülkemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık