Ana Sayfa Güncel Bozok Üniversitesi'nde Bomba Alarmı!

Bozok Üniversitesi'nde Bomba Alarmı!

Bozok Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılması planlanan ‘Abbas Güçlü’yle Genç Bakış Programı’na bomba alarmı damgasını vurdu.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 09:56
Bozok Üniversitesi'nde Bomba Alarmı!
Yaklaşık bin öğrencinin bulunduğu salon polis tarafından boşaltılırken, programı salon dışında yapan program yapımcısı Abbas Güçlü ve konuğu Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, internet üzerinden yaptıkları sosyal paylaşımlarında Yozgat’ta zor şartlarda program yaptıklarını ve tüm engellemelere rağmen programı soğukta yayınladıklarını söylediler.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ kampüsünde bomba ihbarı paniği yaşandı. Kanal D ekranlarında canlı olarak yayınlanacak Abbas Güçlü’ye Genç Bakış Programı’nın başlamasına dakikalar kala yaklaşık bin öğrencinin bulunduğu salona bomba ihbarı yapıldı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri ve polis köpekleri bomba araması yaptı. Saatlerin gece yarısını geçtiği sırada yaşanan olay, öğrenciler arasında kaos ve korku yaşanmasına neden oldu.

İleri Gazetesi'nde yer alan haberde, Bomba ihbarı ile birlikte Emniyet Müdürlüğü ekipleri salonu hınca hınç dolduran öğrencilerin tahliyesini gerçekleştirirken, salonda da bomba imha uzmanları arama ve tarama gerçekleştirdi. Salondan tahliye edilen öğrencilerin bir kısmı üniversite yönetimine tepki vererek ihbarın asılsız olduğunu ve öğrencilerin programa katılmaması için uydurulduğunu iddia ederek kampus içerisinde slogan atarak tepki gösterdi.

AKPINAR DA GELDİ

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde program öncesi yapılan bomba ihbarının ardından olay yerine Emniyet Müdürü Saim Akpınar’da intikal ederek salonun tahliyesi ve yapılan çalışmaları yerinden yönetti. Yozgat Emniyeti’nin harekete geçtiği gecede bomba imha uzmanı özel kıyafetiyle salonda bomba ararken, salon dışında da emniyet geniş güvenlik tedbirleri alarak öğrencileri bölgeden hızla uzaklaştırdı.

Emniyet Müdürü Saim Akpınar “Emniyetimize yapılan bir ihbar var bizde bu doğrultuda gerekli önlemleri ve tedbirleri almak durumundayız. Onun için salonu boşalttık bu kadar öğrencinin can güvenliğinden bizler sorumluyuz. Mecburen salonu boşalttık uzman arkadaşlarımız binada gerekli tüm incelemeleri gerçekleştirdiler. Herhangi bir emareye ve şüpheli bir duruma rastlanılmadı bina temiz çıktı. Ancak söylediğim gibi biz emniyet olarak görevimizi yapmak zorundayız binlerce kişi vardı içerde” dedi.

YAZICI BİLGİ ALDI

Bozok Üniversitesi’nde yapılan bomba ihbarının ardından kampüsten öğrenciler hızla tahliye edilirken, Vali Abdulkadir Yazıcı’da Emniyet Müdürü Saim Akpınar’ı telefonla arayarak olayla ilgili bilgi aldı. Telefonda Yazıcı’ya bilgi aktaran Saim Akpınar ihbarın asılsız olabileceğini ancak güvenlik gerekçesiyle binayı tahliye ederek öğrencileri üniversite otobüsleri ve özel halk otobüsleriyle yurtlarına ve şehir merkezine naklettiklerini ve binada herhangi bir şüpheli emareye rastlanılmadığı bilgisini aktardı.

PROGRAM BAHÇEDE YAPILDI

Bomba ihbarıyla salonun ve binanın boşaltılmasının ardından Genç Bakış programı sunucusu gazeteci Abbas Güçlü programını Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi önünde bahçede gerçekleştirdi. Canlı yayınlanan programda Abbas güçlü konuğuyla birlikte programını kısa tutarak bahçede gerçekleştirdi Bina ve çevresinde emniyet ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasıyla Bozok Üniversitesi Kampüsü normale döndü.

OLAY BOZDAĞ'A KADAR YANSIDI!

Programın salon dışında yapılmasına sebep olan bomba alarmının ardından, programın yapımcısı Abbas Güçlü, program boyunca sık sık; “Sorularımızın hepsini soramadık, soğuk havada bu kadar yayın yapabildik” anonsu yaptı.

Daha çok muhalif söylemleri ile dikkat çeken Ali Tezel’in, program sonunda sosyal paylaşım sitesi üzerinden ‘Yozgat’ta terslik var, elektrikler kesildi, sonra jeneratör patladı’, ‘Bomba arıyorlar, öğrencileri salondan çıkardılar, salonda elektrik yok’, ‘Bütün engellemelere rağmen program dışarıda ayakta yapılabildi’ şeklinde yorumları manidar bulundu. Gece boyu yaşanan gerginliğin Milletvekili Yusuf Başer ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a kadar yansıdığı ileri sürüldü.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık