Ana Sayfa Güncel Bozok Üniversitesi Senatosu'ndan müthiş çıkış

Bozok Üniversitesi Senatosu'ndan müthiş çıkış

Dün toplanan Bozok Üniversitesi Senatosu, terör saldırılarını kınayan bir bildiri yayınladı.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe 12:58
Bozok Üniversitesi Senatosu'ndan müthiş çıkış

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey tarafından okunan bildiride, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimizin şahsında temsil ettiği onurlu direnişini sahipleniyoruz. Birlik ve dayanışma ruhuyla bu karanlık günleri geride bırakacağımıza, yarının bugünden daha aydınlık olacağına inancımız tamdır” denildi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey başkanlığında toplanan Bozok Üniversitesi Senatosu, ülke ve millet varlığına ve bütünlüğüne yönelik çok kapsamlı küresel saldırıların yoğunlaştığı bir süreçten geçildiği gerekçesiyle bir bildiri yayımladı.

 Yeniden diriliş ruhuyla yeşeren umutları söndürmeyi amaçlayan ve aynı merkezden yönetildiği anlaşılan saldırılarla kamuoyunda yılgınlığa yolaçılmasının hedeflendiği belirtilen bildiride şu ifadelere yer verildi:

VATANIN BEDELİ ÖNCEDEN ÖDENDİ

 “Sabrımızı zorlayan küresel tezgâhlar karşısında yüreğimiz kabarmakta, öfkemiz her geçen gün artmaktadır. Asırlar boyu mazlumların umudu olmuş bu aziz milletin, yeniden insanlık onurunun umudu olmasına hiçbir emperyalist odak engel olamayacaktır. İnanıyoruz ki milyonlarca mazluma yüreğini açmış olan milletimiz, bomba patlamaları ve masum çığlıkları arasında kaybolan insanlığın yeniden yeşermesine önderlik edecektir.  Adına FETÖ, PKK ya da DEAŞ ismi takılarak gerçekleştirilen bu saldırılarla onurumuzu çiğneyeceklerini zannedenler, bu milletin büyüyen bir dalga halinde istiklâlini korumak için nasıl mücadele verdiğini göreceklerdir. İnanç ve özgürlüğünden daha kıymetli bir değer tanımayan bu millet, atalarının kanıyla yoğrulmuş ve bedeli ödenmiş vatan topraklarını savunmakta asla tereddüt etmeyecektir.

FEDAKARLIKTAN KAÇINILMAYACAK

 Asırlar boyu yaşadığı topraklar üzerinde mücadele ruhuyla var olmuş aziz milletimizin bekasına sahip çıkacağından kimsenin kuşkusu olmasın. 15 Temmuz ve sonrasında üzerine düşeni büyük bir cesaretle ortaya koyan milletimizin bu saldırıları da göğüsleyeceğine inancımız tamdır. Üzerimize salınan kara bulutların dağılması, önümüze konulan engellerin aşılması bizim azmimize ve kararlılığımıza bağlıdır. Bu uğurda millet olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı, hiçbir zorluktan yılmayacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz.

YARINLAR DAHA AYDINLIK OLACAK

 Sayın Cumhurbaşkanımızın, milletimizin şahsında temsil ettiği onurlu direnişini sahipleniyor, insani ve ahlaki duruşunu yürekten destekliyoruz. Bilimin ışığında topluma yol göstermeyi şiar edinmiş üniversiteler olarak ülkemizin içine atılmak istenen karanlığı görüyor ve bu karanlığı boğmak için var gücümüzle çalışacağımızı tüm dünyaya haykırıyoruz. Bozok Üniversitesi senatosu olarak, birlik ve dayanışma ruhuyla bu karanlık günleri geride bırakacağımıza, yarının bugünden daha aydınlık olacağına inancımız tamdır. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Adalet Merkezi göz doldurdu

Yozgat Adalet Merkezi göz doldurdu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık