Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi hiçbir fuarı boş geçmiyor

Bozok Üniversitesi hiçbir fuarı boş geçmiyor

Bozok Üniversitesi  “Üniversite Tercih Günleri”  kapsamında Hatay ve İskenderun’da düzenlenen eğitim fuarlarına katıldı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 12:22
Bozok Üniversitesi hiçbir fuarı boş geçmiyor

Hatay Ottoman Palace Oteli ve İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda gerçekleştirilen fuara Bozok Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Akın Yonkuç ve üniversite tanıtım temsilcileri iştirak etti.

Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarları kapsamında, Ottoman Palace Oteli’nde düzenlenen Hatay Üniversite Tercih Günleri’ne 4 devlet üniversitesi olmak üzere 35 üniversite katıldı. 60 liseden 12’nci sınıftan  7 bin 500 öğrenci fuarı ziyaret etti. İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda düzenlenen İskenderun Üniversite Tercih Günleri’ne ise 3 devlet üniversitesi olmak üzere toplamda 27 üniversite katıldı. 45 liseden 3 bin öğrenci eğitim fuarını ziyaret etti.

 Fuar kapsamında düzenlenen seminerlerde  “Başarıya Doğru”, “Eğitimde Fırsat Eşitliği Burs Programı”, “Hukuk Mesleği ve Geleceği”, “YGS ve LYS’de Başarı Stratejileri”, “3000 Üniversite Adayı Bize Sordu”, “Sağlıkta Meslek Seçimi ve Zaman Yöneti mi”, “Türkiye’de Üniversite Eğitimi”, “Mühendislik Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar”, konularında öğrencilere bilgi verildi. Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere Bozok Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitemizin tanıtım materyalleri dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık