Ana Sayfa Güncel Bozok Üniversitesi Dünyaya Açıldı

Bozok Üniversitesi Dünyaya Açıldı

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek Bozok Üniversitesinde eğitim-öğretimlerini sürdüren uluslararası uyruklu öğrenciler ile tanışma yemeğinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 14:09
Bozok Üniversitesi Dünyaya Açıldı

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek Bozok Üniversitesinde eğitim-öğretimlerini sürdüren uluslararası uyruklu öğrenciler ile tanışma yemeğinde bir araya geldi. Uçar, “Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimizin Bozok Üniversitesi’ni tercih etmeleri ve burada eğitimlerini sürdürmeleri bizim için mutluluk ve onur verici bir durum” dedi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen ile Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr.Burhan Ünal ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Osman Özer de eşlik etti.

Uluslararası öğrencilerle biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Uçar, şunları söyledi:

“Üniversitemizin farklı bölümlerinde eğitim öğretimlerini sürdüren uluslararası uyruklu öğrencilerimizle öğle yemeğinde bir araya gelerek üniversitemiz ile ilgili düşüncelerini öğrenmek, istekleri ve sorunlarını dinlemek, çözüm üretme imkânı bulduk. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimizin Bozok Üniversitesi’ni tercih etmeleri ve burada eğitimlerini sürdürmeleri bizim için mutluluk ve onur verici bir durum. Bizler de Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin kendilerini ülkemizde yabancı hissetmemeleri ve en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için gayret gösteriyoruz. Onlar her ne kadar başka ülkelerden gelmiş olsalar da bizim misafirlerimiz ve bizim kültür elçilerimiz. Burada kendi ülkelerini temsil ediyorlar. Bizim ülkemizi de kendi ülkelerinde tanıtmış oluyorlar. Önümüzdeki yıllarda uluslararası uyruklu öğrencilerimizin sayısının daha da artacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle üniversitemizde okuyan öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.”

Yemek sonrası Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, öğrencilere üniversite tanıtım materyallerinin bulunduğu çanta hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık