Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi dev sempozyuma hazırlanıyor

Bozok Üniversitesi dev sempozyuma hazırlanıyor

Yozgat’ın gelişip, kalkınması, sektörlerin genel sıkıntılarının, potansiyelinin belirlenmesi için önemli organizasyonlara imza atan Bozok Üniversitesi 2017 yılında da boş durmayacak.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 00:28
Bozok Üniversitesi dev sempozyuma hazırlanıyor

 Çok önemli zenginlikleri sahip olmasına rağmen bunları tanıtamayan Yozgat’ın turizm potansiyelinin ve sorunlarının ele alınacağı “II. Uluslararası Bozok Sempozyumu”, 4-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Yozgat’ta gerçekleştirilecek. Ülke çapında tanımmış bilim adamlarının yanı sıra akademisyenlerin  de iştirak edeceği sempozyum tüm dikkatlerin Yozgat’a yönelmesine yardımcı olacak.

Bozok Üniversitesi’nin bilimsel etkinlikleri çerçevesinde tertiplediği “II. Uluslararası Bozok Sempozyumu”, 4-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yozgat’ta gerçekleştirilecek.

 SIRADA TURİZM VAR

Enerji, eğitim başta olmak üzere Yozgat ilinin tüm sektörlerinin genel durumunun masaya yatırıldığı birçok organizasyona imza atan Bozok Üniversitesi 2017 yılını da dolu dolu geçirecek.Birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip olmasına rağmen bunları yeterince tanıtamamış olmanın sıkıntısını yaşayan Yozgat’ın turizmi tüm yönleriyle ele alınacak.

4-6 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek ve alanında uzman bilim adamları, akademisyenlerin katılacağı sempozyumda Yozgat’ın jeotermal kaynakları ve sağlık turizmi, jeolojik yapısı ve özellikleri, Termal kaynaklar ve kullanımı, Jeotermal kaynakların mevcut durumu, faaliyetler ve sorunlar, şehrin geleceğinde jeotermal enerjinin yeri, bölgesel ısıtma sistemleri, kaynakların etkin ve verimli kullanımının sağlanması konusunda toplumsal eğitim ve bilgi düzeyinin geliştirilmesi Sağlık, turizm ve termal tedavi, Antik Çağ turizmi, arkeolojik alanlar, höyükler ve kazılar, Yozgat’ta tarih öncesi ve tarihî çağlar, dönemler, uygarlıklar, arkeolojik bulgular ve özellikleri, sit ve koruma alanları / koruma, sağlıklaştırma çalışmaları, Kerkenes Harabeleri, Roma Hamamı, Alişar Höyüğü, Tavion Harabeleri, Kızlar Kayası, doğa turizmi, kırsal turizm eko turizm, yayla, av, botanik turizmi, doğa gözlemciliği, kanyon turizmi, Çamlık Milli Parkı, spor ve kamp turizmi başta olmak üzere turizmle ilgili birçok konu ele alınacak.

EKONOMİK AÇIDAN DA ELE ALINACAK

Yozgat turizmine yönelik yatırımların ekonomik açıdan alternatif maliyet olgusuyla ele alınacağı, geliştirilmesine yönelik çalışmalarda paydaşların rollerinin ortaya konacağı, diğer sektörlerle ilişkisinin araştırılacağı sempozyumun turizm konusunda yeni bir sayfa açması bekleniyor.

Bozok Üniversitesi’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak olan sempozyumda UNESCO Yaratıcı Şehirler ağı kapsamında Yozgat’ın gastronomi zenginlikleri hakkında da bilgiler verilecek. Sempozyumda sunulan bildiriler, hakem raporları ve diğer düzenlemelerden sonra Bildiriler Kitabı olarak yayımlanacak. Sunulan bildiri daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış olacak. Bilim Kurulunun onayından geçen bildiler yayınlanacak. Bildiri özetlerinin gönderilmesi için son tarih 23 Ocak 2017, kabul edilen bildiri özetlerinin duyurulması tarihi ise 06 Şubat 2017 olarak belirlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık