Ana Sayfa Eğitim Bozok Üniversitesi Çorum’da eğitim tanıtım günlerine katıldı

Bozok Üniversitesi Çorum’da eğitim tanıtım günlerine katıldı

Bozok Üniversitesi görevlileri, Unilook Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri kapsamında Çorum’da düzenlenen eğitim fuarına katıldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 21:40
Bozok Üniversitesi Çorum’da eğitim tanıtım günlerine katıldı

 Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Anitta Otel’de gerçekleşen eğitim fuarının açılış törenine Çorum Valisi  Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Çorum  İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük  katılarak açılış kurdelesini kesti.

 3 devlet üniversitesi ile birlikte toplam 15 üniversite standının yer aldığı fuarı 35 liseden 12. sınıf öğrencileri ziyaret etti. Üniversite tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversite tanıtım materyalleri dağıtıldı.

DOĞRU TERCİH İÇİN SEMİNER VERİLDİ

Açılış töreninde konuşan Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Çorum’da bir ilki gerçekleştirerek üniversitelerimizin temsilcileri ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Böylece gidip görme imkânı bulamayan öğrencilerimiz üniversiteleri daha yakından tanıma imkânı bulacaklar. Çorum’da öğrencilerimiz YGS’de yüzde 88 gibi bir oranla üniversiteye yerleşmektedirler. ÇEKAP kapsamında yaptığımız bu etkinliğin eğitim çalışmalarımıza önemli katkı sağlamasını bekliyoruz.” dedi. Açılış sonrası etkinliğe katılan üniversitelerin hazırladığı standlar ziyaret edildi. Daha sonra rehber öğretmenler ve öğrencilere “Doğru Tercih Danışmalığı, Üniversiteler ve Bölümler” konulu seminer verildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık