Ana Sayfa Ekonomi Bozok Organize Sanayi Bölgesi onaylandı

Bozok Organize Sanayi Bölgesi onaylandı

Yozgat ve Sorgun arasına yapılması planlanan Bozok Organize Sanayi Bölgesi hakkında son gelişmeyi Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer sosyal medya hesabından duyurdu.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 17:28
Bozok Organize Sanayi Bölgesi onaylandı

 Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Yozgatımızın kalkınmasında çok önem arz eden Yozgat ve Sorgun arasında yapılması planlanan Bozok Organize Sanayi Bölgesi Kalkınma Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. Hayırlı olsun.”diye yazdı.

 İşte Vekil Başer’in paylaşımı..

Yozgat ile Yerköy arasında 150 hektar alanda bir OSB, Yerköy ilçesinde ise 56 hektarlık alanda Kaleseramik firmasına ait ikinci bir OSB bulunduğunu belirten Vali Yurtnaç, “İlimizde Yozgat-Sorgun arasında yaklaşık 150 hektar alanda Bozok Organize Sanayi Bölgesi adı altında kurulacak olan 3. OSB kuruluş protokolü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanarak tüzel kişilik kazandı” demişti.

Bozok OSB’nin altyapı inşaatının bakanlıktan kredi kullanarak yapımının düşünüldüğünü ifade eden Vali Yurtnaç, “3. OSB’nin 2017 yılı yatırım programına alınması planlanmakta. Yatırım programına alındıktan sonra kamulaştırma işlemleri başlayacak. Gerekli teknik ve alt yapı hazırlıklarının tamamlanması ve kabul işlemlerinden sonra yatırımcılara arsa tahsisine başlanılacak” demişti.

Bozok OSB’nin, sanayi ve ticaretin yoğun olduğu Yozgat ile Sorgun arasında olacağını kaydeden Vali Yurtnaç, “3. OSB Yozgat il merkezine 13, Sorgun ilçe merkezine ise 22 kilometre mesafede olacaktır. İlimize yapılacak olan hava alanının yine bu bölgeye kurulacak olması, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının da buradan geçmesi yatırımcılar açısından büyük avantaj teşkil edecek” diye konuşmuştu.

Yozgat’ın şu anda teşvik sisteminde 5. Bölgede bulunduğunu kaydeden Vali Yurtnaç, “Yeni yapılacak olan Bozok OSB’de yatırım yapıldığı takdirde ilimiz en avantajlı 6. Bölge teşviklerinden yararlanacaktır. Bu da yatırımcılar için ilimizi cazip hale getirecek olup, ayrıca hava alanı, yüksek hızlı tren, şehir hastanesi gibi projeler tamamlandığında yatırımcı talebinin daha da artacağını düşünmekteyiz” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık