Ana Sayfa Yozgat Bozok Bereket Kervanı Yola Çıkıyor

Bozok Bereket Kervanı Yola Çıkıyor

Ramazanın ilk iftar sofrası 30 Haziran’da Yozgat Merkez’de kurulacak.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:43
Bozok Bereket Kervanı Yola Çıkıyor

Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediye Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan “Bozok Bereket Kervanı, ‘Gönül sofrasında sizlerle‘ sloganıyla Yozgatlılar arasında gönül köprüsü kurmak için bu sene de yola revan olacak. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve 50 bin insana Ramazan ayının manevi atmosferini birlikte soluma imkanı tanıyan Kervan 30 Haziran’da başlayacak yolculuğunu 24 Temmuz’da noktalayacak.

Vali Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu yıl ikinci kez yola çıkacak Bozok Bereket Kervanı hakkında bilgi vermek için valilik toplantı salonunda, vali yardımcıları, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanlarının da katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

MANEVİ ATMOSFER

BİRLİKTE SOLUNACAK

Vali Yazıcı, rahmet ve bereket ayı Ramazanı şerifin maneviyatını paylaşmak ve bereketinden faydalanmak için Yozgatlılar’ı bu yıl da Bozok Bereket Kervanı ile aynı sofrada buluşturacaklarını söyledi. Geçen yıl yola çıkan Bozok Bereket Kervanı’nın gittiği 13 ilçe ve 6 merkez mahallede sevgi ve muhabbetle karşılandığını belirten Vali Yazıcı, devlet millet kaynaşmasının en güzel örneklerinin sergilendiği Bozok Bereket Kervanı  iftar sofrasında yaklaşık 50 bin kişiyi buluşturduklarını söyledi. 

İLK İFTAR SOFRASI

MERKEZ’DE KURULACAK

Bu yıl da Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir şekilde Ramazan ayını dolu dolu geçirmek, il merkezi, ilçeler, köylerin arasındaki muhabbeti tesis etmek için kervanın yollarda olacağını vurgulayan Yazıcı, “Bozok Bereket Kervanı iftar soframız Ramazan ayının üçüncü günü 30 Haziran’da Yozgat merkezde kurulacak. 1 Temmuz’da kervanımızı Cumhuriyet Meydanı’ndan  Kadışehri ilçemize uğurlayacağız.  2 Temmuz’da Çekerek, 3Temmuz’da Aydıncık ilçelerimizde olacağız. 4 Temmuz’da merkezde TOKİ Mahallesi’nde iftarımız olacak.  5 Temmuz Yerköy ve 6 Temmuz Şefaatli ilçelerimizde.  8, 8 Temmuz Çandır, 9 Temmuz Çayıralan ve 10 Temmuz’da da Sarıkaya ilçelerinde olacağız. 12, Temmuz’da Akdağmadeni, 13 Temmuz’da Sorgun,  14 Temmuzda Saraykent. 16 Temmuz’da tekrar merkez Kent Parkta. 17 Temmuz Yenifakılı, 18 Temmuz’da da Boğazlıyan’a kervanımız vatandaşlarımızla buluşacak. 21 Temmuz’da merkez İstiklal Mahallesi, 22 Temmuz’ta Şeyh Osman Mahallesi’nin ardından ilçe ve merkez programlarımızı tamamlayacağız. Bozok Bereket Kervanı’mız programları kapsamında da 24 Temmuz’da da şehit ailelerimize iftar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

YEMEK SIRASI OLMAYACAK

Bozok Bereket Kervanı’nın konakladığı merkez ve ilçelerdeki yerlerde vereceği iftar yemeğinin Turizm ve Otelcilik Lisesi’nde yapılacağını belirten Yazıcı, “Kervanımızda yemek sırası olmayacak. Herkesin masasındaki yemekler hazır olacak. Alanda Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz vatandaşlarımıza ilahi dinletisi sunacak. Ramazan eğlencelerimize yine yer veriyoruz. Yozgatlı tiyatro sanatçısı arkadaşlarımız vatandaşlarımıza kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulunacak” dedi.  

AMAÇ YOZGAT’LA

İLÇELERİ KAYNAŞTIRMAK

İlçelerde de programlar ve toplantılar yapacaklarını vurgulayan Yazıcı, özellikle proje ile merkezle ilçeleri kaynaştırmayı amaçladıklarını anlatan Vali Yazıcı, “Belediye Başkanımız Kazım Arslan bey ile ilçelerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek iftar soframıza davet edeceğiz. Yozgat’tan ilçelerimize gidecek daire müdürlerimiz esnafı gezip “soframızda buluşalım” diye vatandaşlarımızı davet ederken kendi kurumlarıyla ilgili de bilgilendirecekler. Projenin en büyük amacı, kardeşliğimizi tesis etme ve güçlendirmek” dedi. 

PROJE YOZGAT’IN YETENEĞİNİ

ORTAYA ÇIKARDI

Proje içerisinde görev alacak kişilerin genelde kamu görevlilerinden oluştuğunu vurgulayan Yazıcı, “Bu projenin en büyük getirilerinden bir tanesi de, ilimizdeki potansiyeli harekete geçirmekti. Geçen yıl bunda başarılı olduk. Kendi sahne tırımızı oluşturduk.  Bu proje ile belli birimlerdeki arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Onlara farklı aşamalarda görevler verdik. Görevlerini başarıyla yerine getirdiler. Bu işin sonunda birlik ve beraberliğe yaptığımız atıf ve katkıların dışında bir de Yozgatlılar olarak, kendi okulumuzda hazırlanan iftar yemeğimizi yedik. Kendi öğrencilerimizin seslendirdiği ilahilerini dinledik. Şu an ilimizde eğitimli, tecrübeli güzel bir kadro oluştu” dedi.

Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Bozok Bereket Kervanı Projesi’ni önemsediğini belirterek bu faaliyetin en güzel şekilde gerçekleşmesi için belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bozok Bereket Kervanı’nın Ramazan ayına ayrı bir güzellik katacağını ifade eden Arslan, “Ramazan vesilesiyle ilçelerimizle birlikteliğimizi bir kez daha pekiştireceğiz” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık