Ana Sayfa Kültür Sanat Bozkırda Altmışaltı Geliyor

Bozkırda Altmışaltı Geliyor

Mustafa Çiftci’nin ikinci eseri Bozkırda Altmışaltı, Mayıs ayında okurla buluşacak.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 10:47
Bozkırda Altmışaltı Geliyor

Mustafa Çiftci’nin ikinci eseri Bozkırda Altmışaltı, Mayıs ayında okurla buluşacak. Daha önce, Adem’in Kekliği ve Chopin isimli eseri ile yayın dünyasına merhaba diyen Mustafa Çiftci’nin ikinci kitabında daha önce hiç yayınlanmamış hikayeler yer alıyor.

Bozkırda Altmışaltı’da yer alan hikâyeleri, “özelde Yozgat ve genelde İç Anadolu bölgesini merkeze alan hikâyeler” olarak tanımlayan Mustafa Çiftçi, hikâyelerinde okurların, kendinden çok şey bulacağı iddiasıyla şunları söyledi:

“Bizim edebiyatımızda, Anadolu hep belli klişelerle anlatılmış, peşin fikirlere, önyargılara, ideolojilere kurban gitmiş. Ben, Anadolu’yu, ideolojinin kör bakışından uzak, nakışları, ayrıntıları atlamadan, en çok da kendi feraseti, sükûneti ve mizahıyla anlatmak arzusundayım. Bu açıdan bakıldığında İç Anadolu Türkiye’yi anlamak için oldukça önemli ipuçları barındıran bir bölge. İç Anadolu bu güne kadar ülkeyi yönetmiş siyasi kadrolara blok oylar vermiş dolayısıyla ülke yönetiminde etkisi büyük olagelmiş bir bölgedir. Yozgat ise bölge insanının zihin haritası okumak isteyen için önemli çıkışlar, işaretler, ipuçları barındırır. Edebiyatımızda bu güne kadar Torosları anlatanlar vardı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu anlatıldı, anlatılıyor. Ama İç Anadolu’yu anlatmak gayretine düşen, bunu kendine bir anlayış, bir yol olarak gören yazar çok az. Umudum ve duam İç Anadolu ve Türkiye’yi hikâyelerimle edebiyata yansıtmak.”

Bozkırda Altmışaltı’nın yayınevi Türkiye’de profesyonel olarak çalışan sayılı yayınevlerinden biri olarak görülüyor. Bozkırda Altmışaltı’nın ulusal anlamda önemli eserleri listesine alan yayınevinden çıkması oldukça önemli bir başarı olarak görülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık