Ana Sayfa Eğitim Böyükata’dan eğitimcilere proje geliştirme semineri

Böyükata’dan eğitimcilere proje geliştirme semineri

Eğitim Çalışanları için Proje Geliştirme Semineri Çekerek Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2016 Salı 00:04
Böyükata’dan eğitimcilere proje geliştirme semineri

 Eğitimciler Birliği Sendikası Çekerek Temsilciliği tarafından organize edilen ve ilçede görev yapan okul idarecileri ve öğretmenler katıldığı seminerde Eğitim Yöneticiliğini üstlenen Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

Yozgat ve çevre illerde birçok kez eğitim çalışmalarına aktif destek veren Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata bu kez de Çekerek’te proje geliştirme seminerine katıldı.

EĞİTİMCİLERE EĞİTİM

 Eğitim Yöneticiliğini Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın üstlendiği etkinlikte, kendisiyle birlikte Bozok Üniversitesi’nden Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Doç. Dr. Zakir Taş, Öğr. Gör. Cemal Çelik ve Öğr. Gör. Salih Cınaklı eğitmen olarak yer aldılar.

Akademisyenlerin gönüllü olarak katkı verdikleri ve bir gün süren eğitim etkinliğinden 35 civarında kişi faydalandı. Çekerek Eğitim Bir-Sen Başkanı Cafer Pusmaz’ın Koordinatörlüğünü üstlendiği Eğitim Seminerinin Düzenleme Kurulu’nda Halil Yılmaz, Aytekin Kılıç, Erhan Koç, İbrahim Genç, Mustafa Karadeniz ve Aykut Kesici yer alarak programın başarıyla sürdürülmesinde katkı sağladı. Eğitim kapsamında “Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Proje, Hipotez”, “Proje Önerisinin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki”, “Literatür Taraması: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi” ve “Araştırmanın Planlanması: 5N1K ve Zaman Yönetimi” başlıkları altında verilen seminerlerde hem temel ve teknik bilgiler verildi, hem de etkileşimli bir yolla tecrübeler aktarıldı.

“Proje Tasarımı Uygulaması: Sorun Analizi ve Proje Fikri Geliştirme” başlıklı oturumda yapılan uygulamalı çalışmalarda, katılımcılar dört gruba ayrılarak, örnek bir proje formu üzerinden prototip proje hazırlamaya dönük atölye çalışmasına alındı. Bu yolla hem proje fikri geliştirilmesi, proje geliştirirken izlenmesi gereken aşamalar ve terminolojinin kavratılmasına imkan verildi. “Proje Tasarımında Stratejik Yaklaşım” başlığı altında ise gün içerisinde yapılan çalışmaların bir değerlendirilmesi ve “Stratejik Planlama” konusunun proje tasarımında nasıl kullanılabileceği konusunda bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

YÖRE İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

 Etkinliğe ilişkin yaptığı değerlendirmede Prof. Dr. Böyükata, “Öteden beri gönüllü eğitim etkinliklerini pek çok kez değişik yerlerde verdiğimiz oldu.

 Özelde Yozgat ve ilçelerinde yaygın biçimde ve sürekli gerçekleştirmeyi arzu ediyorum. Fakat bunu her zaman gerçekleştirmek mümkün olamıyor. Bir sendika temsilciliğinin bunu önemseyip Çekerek’te hayata geçirmiş olması bir ilk ve bunu çok anlamlı buluyorum. Yöre açısından olumlu yansımalarının olacağı muhakkaktır. Bu etkinliğin bilgi aktarımı ve paylaşımı, yeni tekniklerin öğrenilmesi, birlikte düşünme gibi kazanımları yanında sosyalleşme, kaynaşma ve yakınlaşmaya da çok olumlu katkıları olmaktadır. Düzenlenmesinde emek verenleri ve benimle birlikte eğitmenlik yaparak gö

nüllü katkı veren akademisyen hocalarımı yürekten kutluyorum” dedi. Çekerek Eğitim -Bir -Sen Başkanı Cafer Pusmaz, “Bu eğitimleri alan personelin elde edecekleri tecrübelerle, ilçenin, ilin, bölgenin ve nihayetinde ülkenin eğitim anlamında kalkınmasına katkı vermiş olacaktır. Proje hazırlama seminerinin düzenlenmesinde emek veren yönetim kuruluna, katılımcılara ve eğitmenlere teşekkür ediyorum. Seminer süresince  dikkatleri dağılmadan katılımcılar hep dinamik kaldılar. Ümit ediyorum güzel sonuçların ortaya çıkmasına vesile olur” dedi. Programın sonunda katılımcılara sertifika dağıtıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Akkan ve Çekerek Eğitim -Bir -Sen Başkanı Cafer Pusmaz tarafından eğitmenlere ve fedakarca verdiği katkılardan dolayı Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür belgesi takdim edildi.

YORUMLAR
  • yorum2016-12-06 14:00:49Yozgat

    Yozgat,çevresinde ve diğer illerde bu tür faaliyetlerdeki azminiz takdire şayan Sayın Prof.Dr. Mustafa BÖYÜKATA. Bu tür çalışmaları haber haline getiren ve yayınlayan teknik ekibe teşekkürler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık