Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan’da ücretli park uygulamasına geçildi

Boğazlıyan’da ücretli park uygulamasına geçildi

Boğazlıyan'ın en büyük problemlerinden birisi haline gelen trafik sorunu dün itibariyle aşıldı.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 00:50
Boğazlıyan’da ücretli park uygulamasına geçildi

Birçok il ve ilçede yıllar önce devreye giren ve uygulanan ücretli park uygulamasına geçilmesiyle birlikte ilçe trafiği büyük oranda rahatladı. Özellikle ana cadde üzerine bilinçsiz ve sorumsuzca park edilen araçların, trafik akışını zora sokmanın yanında ambulansların dahi geçecek yol bulamaması, Belediye'yi parkları özelleştirmeye itti.

Geçtiğimiz ay içerisinde ihalesi gerçekleştirilen ve yüklenici firma tarafından dün itibariyle iş başı yapan görevliler, araçlarını ana cadde ve Belediye Encümeni tarafından belirlenen cadde üzerine bırakan sürücülerden beklediği süre kadar ücret tahsil etti.

Böylesi bir uygulamayla ilk kez karşılaşanlar zaman zaman tepki gösterse de, trafikte gözle görülür rahatlamaya teşekkür edenler de yok değildi.

Yeni uygulamaya göre; ilk 10 dakikada hiç bir sürücüden ücret talip edilmezken, saat başı için 1,50 TL tahsil edilecek. Bir saat sonrasında ise her saat için 1,0 TL. fiyat tarifesi uygulanacak.

Ücretli park uygulaması, yaz döneminde 08;30 - 20;30 saatleri arasında, kış mevsiminde ise 09;00 - 19;00 arasında uygulanacak. Araçlarını park edip ücret ödemeyen araç sürücülerinden ise, bir sondaki park durumunda her ikisi birden talep edilecek. Ücret ödemeyenlere ise cezai işlem uygulanacak.

Öte yandan, park yerlerinin ücretli hale gelmesi sonrasında bir çok vatandaşın yaya olarak veya araçlarını ara sokaklara park ettikleri görüldü. İlçe merkezindeki rahatlama ise, işin amacına ulaştığı yorumlarına sebep oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık