Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan’da öğrencilere aşı yapıldı

Boğazlıyan’da öğrencilere aşı yapıldı

Boğazlıyan ilçesinde, Sağlık Bakanlığı´nın kararı doğrultusunda ilkokul birinci sınıf öğrencisine Karma ve Tetraxim aşıları yapıldı.Aşı kampanyası ilçemizde Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulundan başlandı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2016 Perşembe 21:26
Boğazlıyan’da öğrencilere aşı yapıldı

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı´nın işbirliği ile düzenlene aşılama kampanyasında, Boğazlıyan ´da ilkokul birinci sınıf öğrencisi Karma ve Tetraxim aşısı oldu. 8. sınıf öğrencilerine de tetenoz aşısı yapıldı.

Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli sağlık personeli tarafından ilçe merkezi ile belde ve köylerdeki ilkokullar ziyaret edildi. Birinci sınıf öğrencileri aşılandı. Her aşılama döneminde olduğu gibi bazı miniklerin ağlaması dikkati çekti.


Yapılan çalışmada herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını belirten Boğazlıyan Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Arzu Kama Demir, karma aşının kızamık, kızamıkçık ve kabakulak; Tetraxim´in ise boğmaca, difteri, tetanoz ve Polio aşıları içerdiğini belirtti. Taşçı, aşı günü okulda olmayan öğrencilerin mutlaka Toplum Sağlığı Merkezi´ne gelerek aşılarının yaptırılması gerektiğinin de altını çizdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık