Ana Sayfa Yaşam Boğazlıyan'da engelliler unutulmadı

Boğazlıyan'da engelliler unutulmadı

Boğazlıyan Tuba Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen Engelliler Haftası etkinlikleri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:24
Boğazlıyan'da engelliler unutulmadı

Toplumda önemli bir yere sahip olmalarına rağmen sorunları hep ötelenen ve ikinci plana atılan engelliler için hazırlanan programda okul öğrencileri bir birinden güzel şiirleri okuyarak, bir farkındalığı ortaya koymaya çalıştılar.

Engelliler Haftası, Boğazlıyan Tuba Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan programla icra edildi.

BOĞAZLIYAN’DA PROGRAM DÜZENLENDİ

Programa, İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Merkez adına bir konuşma yapan Kurucu Müdür Yusuf Yıldırım, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak farkındalık oluşturma için düzenlenmektedir. Kutlama demek istemiyoruz. Çünkü kutlanacak bir şey değil. Farkında olunacak bir durum. Hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın hepimiz engelli olacakmış gibi hareket etmemiz ve bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Belki bu haftalar vesilesiyle bu eksikliği giderebiliriz. Bu anlamda tekrar bu hafta dolayısıyla bütün algı bozukluklarının düzeltilmesini temenni ederek ve hakikaten engelli yakınlarımıza da bu kutsal vazifelerinde de bakmak durumunda oldukları yakınlarına bakarken yüksek çabalarına Allah’tan kolaylıklar diliyorum" dedi.

HAYATLARI KOLAYLAŞACAK

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu da yaptığı konuşmada, “Öğrenci velimiz Nuran Hanım'ın hissiyatını ben de kalbimde hissediyorum. Kaymakamlık olarak görev sürem sonunda bir engelli kardeşimizin problemini çözmüş olmak benim için en büyük bahtiyarlık olacaktır. Sizler için somut projelerimiz var. Belediye başkanlığımızın engelli park projesi var, Kaymakamlık olarak biz de düşünüyoruz. Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün bahçesinde inşallah engelli parkımız olacak. Yine aile destek merkezi diye bir projemiz var. Aslında ben bu eksikliği görmemiştim sizlerin söylemesi bizler için projeyi yeniden değerlendirme fırsatı verdi. Aile destek merkezinde özellikle hastaneye gidiş gelişlerde veya farklı durumlarda çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir yer olur diye düşünüyorum. Devletimiz özellikle son 15 yıldır engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözülmesi noktasında ciddi adımlar attı. Siz de bu gelişmelerin farkındasınız. Biz de Kaymakamlık olarak Türkiye'de belki de bir ilk olacak ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın belki bizim bu yaptığımız projeyi genelleştirme, tüm Türkiye'de uygulamasına da vesile olabilecek bir projemiz var. Onu ben çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okul öğrencileri bir birinden güzel şiirleri okuyarak, bir farkındalığı ortaya koymaya çalıştılar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık