Ana Sayfa Yozgat Boğazlıyan'a Talih Kuşu Kondu

Boğazlıyan'a Talih Kuşu Kondu

Türkiye’nin en kapsamlı sağlık yaşam kentinin kurulması için düğmeye basıldı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2014 Cuma 21:43
Boğazlıyan'a Talih Kuşu Kondu
Jeotermal kaynaklar açısından çok önemli bir potansiyele sahip olmasına rağmen beklenilen yatırımları alamadığı için bir türlü bunları ekonomiye kazandıramayan Boğazlıyan için ters talih yakında dönecek. Yapılacak dev termal yatırımla birlikte Türkiye’nin en büyük sağlık yaşam kentine kavuşacak, spor kulüplerinin kamp yapacağı bir merkez haline gelecek ilçe böylece turizmin de gözdelerinden biri olacak.

Boğazlıyan ilçesine 203 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek olan Suudhan Sağlık Yaşam Kenti Projesi, Türkiye’nin en kapsamlı sağlık yaşam kenti olacak.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK

YAŞAM KENTİ KURULACAK

Jeotermal zenginlikleri böylece kullanıma açılacak olan Boğazlıyan ilçesinin jeopolitik konumu da projenin buraya gelmesinde önemli rol oynadı. Tarih, kültür, doğa ve inanç turizminde dünyanın gözde merkezlerinden olan Kapadokya’ya 70 kilometre mesafede,

Yozgat’a il merkezine 90 kilometre havayolu ulaşımına 80 kilometre yakınlığındaki yaşam kentinin dünyanın birçok yerinden turist çekmesi bekleniyor.

TERMAL TESİSLER HİZMET VERECEK

 Suudhan Sağlık Yaşam Kenti’inde 50 adet dubleks, 900 adet 1+ 1,200 2+1,  olmak üzere toplamda 1150 daire yapılacak, “5 yıldızlı otel, 2 butik otel, fizik tedavi ve SPA merkezi, kongre merkezi günübirlik termal tesis, alışveriş merkezi, açık ve  kapalı yüzme havuzları, çok amaçlı spor salonu, aquapark, koru park, hayvanat bahçesi, parklar bulunuyor”

Tatil köyünde 5 yıldızlı otelde 251 oda  ve 502 yatak yatak kapasiteli olacağını belirtilirken otele bağlı olarak işletilecek apart ünitelerinin de 876 yatak kapasitesi ile hizmet verecek

SPOR KULÜPLERİ

KAMP YAPABİLECEK

Boğazlıyan’a yapılacak tesisler bünyesinde spor tesislerinin de yer alacak kulüplerinin de kamp yapabileceğini tesisler oluşturulacak. Boğazlıyan, Türkiye’deki spor kulüpleri ile  İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz ve diğer yakın bölgelerin tüm branşlarındaki spor kulüplerinin eğitim, kamp ve dinlenme merkezlerinden biri haline gelecek. Voleybol, basketbol, futbol sahası, tenis kortu, kamp merkezleri, masa tenisi, koşu parkurları, yürüyüş yollarının yapılacağı bölgenin cazibesi de böyle de önemli ölçüde artacak.

HASTALAR ŞİFA BULACAK

Boğazlıyan’daki şifalı sular, romatizmalı hastalıklar, deri ve cilt hastalıklar, kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kadın hastalıkları, sindirim sistemi, sinir sistemi, kireçlenmeler ve metabolizma bozukluları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Boğazlıyan’a gelecek yerli ve yabancı turistler hem sağlıkla ilgili problemlerini giderecek hem de huzur dolu bir tatil yapacak. Günün her saati sıcak olan kaplıca suyu sayesinde, birçok hastalığa da şifa bulacak.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık