Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan Suriyelilere Yardım Eli Uzattı

Boğazlıyan Suriyelilere Yardım Eli Uzattı

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, ilçede yaşayan Suriyeli sığınmacılara da yardım elini uzattı. ‘Kardeşlerimiz aç, susuz ve soğuk bir ortamda yaşam sürerken, bizlerin vicdanı rahat edemez şeklinde konuşan Erdal, "Fakir, fukaraya ve sığınmacılara yardımcı olmak insani bir görevdir. Bu kapsamda bizlere destek olan vatandaşlarımıza ve iş adamlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2016 Pazar 13:20
Boğazlıyan Suriyelilere Yardım Eli Uzattı

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, ilçede ikamet eden Suriyeli sığınmacılara bir kez daha yardım eli uzattı.

SURİYELİ AİLELERE DESTEK

İlçedeki hayırsever işadamları ve esnafın katkılarıyla oluşturulan, giyim, gıda, odun ve kömürden oluşan yardımlar ilçede kalan yaklaşık 50 kişiye ulaştırıldı.

Belediye Encümen Salonu'ndaki organizasyonda; elbise, kaban, ayakkabılardan oluşan giyim eşyaları mültecilere takdim edildi. Çoğunun yazlık elbiselerle geldiği salonda duygusal bir konuşma yapan Başkan Erdal, küçük çocukları da kucağına alarak yanaklarından öpmeyi ihmal etmedi.

Mahalle muhtarlarının da hazır bulunduğu yardım dağıtımındaki manzara, yürekleri burktu. Soğuk kış gününde kimisinin yırtık ayakkabıyla, kimisinin gömlekle, çocukların dahi yazlık elbiselerle yaşam mücadelesi verirken, dünkü destek ve yardımlarla bir nebze olsun burukluk yerini sevince bıraktı.

Erdal, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Boğazlıyan'da aç, fakir, çıplak insan görmek bizim utancımızdır. İmkanlarımız dahilinde ihtiyaç sahibi kim varsa hepsine yardımcı olmak bizlerin görevidir. Sosyal belediyecilik kapsamında sorumluklarımızı bilerek, sadece Boğazlıyan insanına değil, aynı zamanda ihtiyacı olan kardeşlerimize, mağdur olan Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardım eli uzatalım istedik. Bu kapsamda bizlere destek olan vatandaşlarımıza ve iş adamlarına teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık