Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan Belediyesi'nde kar mesaisi devam ediyor

Boğazlıyan Belediyesi'nde kar mesaisi devam ediyor

Önceki geceden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle Boğazlıyan Belediyesi ekipleri, kapanma ihtimali bulunan cadde, sokak ve yollara anında müdahale etti. Zaman zaman ekipleri ziyaret eden Belediye Başkanı Hamdi Erdal, “Hiç bir olumsuzluğun yaşanmaması için Belediyemizin tüm imkanlarını 24 saat esasına göre seferber ettik” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2017 Pazartesi 12:14
Boğazlıyan Belediyesi'nde kar mesaisi devam ediyor

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, önceki gün gece başlayan ve akşam saatlerine kadar süren kar yağışı sebebiyle, Belediye imkanlarını seferber etti. Yol, cadde ve sokaklarda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması, vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat esasına göre ekipleri dizayn eden Başkan Erdal, zaman zaman da çalışmaları yerinde inceleyerek çalışanlarla sohbet etti.

“Boğazlıyanlı hemşerilerimizin gönlü rahat olsun. Çalışmalarımız mesai mefhumu olmadan devam etmekte ve edecektir de” diyerek, “Yoğun kış şartları sebebiyle tüm tedbirlerimizi aldık. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. İnşallah bundan sonra da yaşanmaz” dedi. Mahallelerde ve çeşitli noktalarda yol açma çalışmalarını tamamladıktan sonra yol kenarlarında oluşan kar birikintilerinin de temizleme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Hamdi Erdal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önceki gün başlayan ve gün boyu aralıksız olarak yağan kar yağışı sebebiyle, Boğazlıyanlı hemşerilerimizin hiç bir olumsuzluk yaşamamaları için Belediye olarak tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız.

KAR KÜTLELERİ İLÇE DIŞINA TAŞINDI

 Oluşturduğumuz ekipler, ana yollar başta olmak üzere, cadde ve sokaklarda herhangi bir kapanmanın olmaması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştılar ve çalışıyorlar. Çalışmalarda Belediyemize ait greyder, kepçeler, kamyon ve Fen İşleri’nde görevli personel organize bir şekilde çalışıyorlar. Temizlenen kar kütleleri kepçeler yardımıyla kamyonlara yüklenerek ilçe dışına taşınıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamamaları için başlattığımız tuzlama çalışmaları etkili bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da değerlendirmek suretiyle sahada sürekli dolaşan ekiplerimiz sıkıntı yaşanan bölgelerimizde buzlanmaya karşı çalışmalarını devam ettiriyorlar. Ayrıca belediyemiz Zabıta Amirliği’nde görevli personelde kar temizleme çalışmaları esnasında trafik akışını düzenleyerek olası bir tehlikenin önüne geçiyorlar. Hemşerilerimin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için Belediye imkanlarını gece gündüz seferber ettik. Vatandaşlarımızın da kendi imkânları ile ev ve sokaklarına müdahale ettiklerini görüyoruz ve memnun oluyoruz. Zaten bu tip mücadeleler el birliği ile sürdürüldüğü takdirde daha başarılı olmaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık