Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan Belediye Başkanı Babasının Evini Yıktı

Boğazlıyan Belediye Başkanı Babasının Evini Yıktı

Boğazlıyan’ın yeniden inşası adına çok önemli kararlara imza atan Belediye, tespit edilen ve kaldırımı işgal eden, yıkılmaya yüz tutmuş, inşasında yasal prosedürler yerine getirilmemiş yapılara asla izin vermeyecek.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2016 Cumartesi 15:19
Boğazlıyan Belediye Başkanı Babasının Evini Yıktı

Kent içerisindeki oluşan görüntü kirliliği ile ilgili alınan kararın detayların Boğazlıyan Belediye Başkan Hamdi Erdal gazetecilere açıkladı.

YIKIM KARARI ALINDI

Boğazlıyan İlçesinde görüntü kirliliği oluşturan, estetiğini bozan ve imara aykırı yapılanmaya karşı olan Boğazlıyan Belediye Başkan Hamdi Erdal, ilçe genelinde tespit edilen ve kaldırımı işgal eden, yıkılmaya yüz tutmuş, inşasında yasal prosedürler yerine getirilmemiş yapılara yıkım kararı verdi.

ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEK

Sahipli boş bina sahiplerine yıkılması yönünde yazı gönderen ve alınan karara uygun hareket etmeyenler dahil olmak üzere yıkım işlemini başlatan Hamdi Erdal, "İmarsız yapılaşmaya, işgallere, görüntü kirliliğine ve şehrin estetiğini bozan hiç bir inşaata müsaade etmeyeceğiz. Gelecek nesillere daha iyi bir Boğazlıyan bırakmamız için bunları yapmamız şart." dedi.

İLK YIKIMA BABASININ EVİNDEN BAŞLADI

İlk yıkımı babasının evinden başlayan ve bu hareketiyle yıkım kararlarındaki tarafsızlığını ortaya koyan Başkan Erdal, "Her zaman bir yatırımı bir hizmeti yaparken değil, bazen de yıkarken halkın takdirini alırsınız. İlçemizin görsel güzelliğini bozan, amacı dışında kullanılan, yıkılmaya yüz tutmuş, tehlike arzeden, imara aykırı, işgalli yapıları yıkmak da bir hizmettir. Bu kararla hiç kimseyi mağdur etmedik, etmemeye de gayret gösterdik. Bu tip yapıların sahiplerine öncelikle bir yazı göndererek yıkmalarını istedik. Bu karara uyan hemşerilerime öncelikle teşekkür ediyorum. Ancak, yazıya karşılık bulamadığımız yapıları da Belediye imkanları ile yıktık, yıkmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

‘HER ŞEY DAHA GÜZEL BİR BOĞAZLIYAN İÇİN’

Boğazlıyan'ın gelişmesi, yaşanabilir hal alması, sosyal ve kültürel zenginliklerin artmasıyla örnek bir ilçe konumuna getirme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Erdal, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gelişmişlik sadece yatırımlarla olmaz. Görsel güzelliği kazandırmakta bir yerleşim biriminin büyümesine sebep olur. Biz görevde bulunduğumuz süre zarfında bu konuların üzerinde hassasiyetle durduk, durmaya da devam edeceğiz. Hiç bir kaçak yapıya, imar dışına çıkmaya ve işgallere asla müsaade etmedik, etmemizi de kimse bizlerden beklemesin. Kimsenin kullanmadığı ve bölge için sıkıntı oluşturulan yapılar, İmar Kanunu'na istinaden yıkılmıştır. Ben şimdiden duyarlı hemşerilerimize teşekkür ediyor, herşey daha güzel yaşanılabilir bir Boğazlıyan için diyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık