Ana Sayfa Güncel Boğazlıyan Bayır Bucak Türkmenlerine Kucak Açtı

Boğazlıyan Bayır Bucak Türkmenlerine Kucak Açtı

Boğazlıyan Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile birlikte Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri'ne destek amacıyla yardım kampanyası başlattı. Belediye Başkanı Hamdi Erdal, gönderilmek üzere açılacak kampanyaya hemşerilerimiz; maddi olarak, yiyecek, giysi, battaniye ve yatak gibi malzemelerle yardımda bulunabilecekler" dedi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2016 Perşembe 23:27
Boğazlıyan Bayır Bucak Türkmenlerine Kucak Açtı

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileriyle birlikte Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri'ne ulaştırmak üzere yardım kampanyası başlattı.

Bu kapsamda İlçedeki Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile biraraya gelen Başkan Erdal, "Başta gıda, giyecek, çocuk bezi ve maması gibi öncelikli ihtiyaçları göndermek için başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımızın duyarlılığını bekliyoruz" diye konuştu.

Dün Belediye'de Başkan Hamdi Erdal'ın başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısına; Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Çağrı Kılıç, Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdür Yardımcısı Nusret Korkmaz, Ziraat Odası Genel Sekreteri Rifat Güleç, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Semih Sezer, Boğazlıyanlı İşadamlarından Köksal Ustaoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz katıldı.

Boğazlıyan olarak Bayırbucak Türkmenleri’ne yapılan zulme sessiz kalmayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Hamdi Erdal, “Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderilmek üzere başlattığımız kampanyaya hayırsever vatandaşlarımızın da kayıtsız kalmayacaklarına inanıyorum. 15 - 21 Ocak tarihleri arasında Belediyemiz'ce görevlendirdiğimiz iki personelimiz yardımları Lise Caddesi üzerindeki Paşabahçe'nin yanındaki merkezde tutanak karşılığında kabul edecek" dedi.

Erdal, Bayırbucak Türkmenleri ile aynı ümmetin, aynı milletin evlatları olduklarını söyleyerek, “Türkmen yurdu olan Bayırbucak Türkmen dağında bugün zulüm ve soykırım uygulanıyor. Biz Millet olarak daima mazlumun, mağdurun ve zulme uğrayanların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Suriye’de yaşanan iç savaşta en fazla etkilenen zulüm ve soykırıma uğrayan Bayırbucak Türkmenleri’ne başta gıda, giyecek, çocuk bezi ve maması gibi öncelikli ihtiyaçları göndermek için başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımızın duyarlılığını bekliyoruz" diye konuştu. Başkan Erdal; (0354) 645 20 00 Belediye hattından yardım yapacak vatandaşların irtibata geçebileceklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık