Ana Sayfa Sağlık Böbrek nakli ameliyatı Yozgat’ta başarıyla gerçekleştiriliyor

Böbrek nakli ameliyatı Yozgat’ta başarıyla gerçekleştiriliyor

Yozgat Devlet Hastanesi’nde 2016 yılı içerisinde 15’den fazla böbrek nakli ameliyatı gerçekleştiren Nefroloji Uzmanı Dr. Mehmet Emin Demir, son olarak, Metin Kılınç isimli hastayı sağlığına kavuşturdu. Metin Kılınç’a annesinin böbreği başarıyla nakledildi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 18:44
Böbrek nakli ameliyatı Yozgat’ta başarıyla gerçekleştiriliyor

Dr. Demir, “Devlet Hastanesi bünyesindeki Nefroloji Polikliniğimize konuya ilgi duyan herkes bilgi almak amacıyla başvurabilir” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi alan Metin Kılınç’a Nefroloji Uzmanı Dr. Mehmet Emin Demir tarafından böbrek nakli ameliyatı uygulandı. Anne böbreği başarılı geçen bir ameliyat sonrası hastaya nakledildi.  Anne böbreğiyle sağlığına kavuşan Metin Kılınç böbrek naklinin önemini vurgu yaptı. Kılınç, “nakil sürecinde hiçbir sorunla karşılaşmadım, sağlığıma kavuştum, çok mutluyum. Her ay düzenli olarak kontrole geliyorum” dedi.

Kronik böbrek hastalığında, böbreğin normal işleyişinde ilerleyici tarzda azalma meydanagelmesi sonucunda, hastanın yaşamını tehdit eder duruma geldiği anlaşıldığında böbrek nakli, karın diyalizi ve makine diyalizi gibi tedavi seçeneklerinin kullanılarak hayatın sürmesinin sağlandığını belirten Yozgat Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı Dr. Mehmet Emin Demir, şöyle devam etti:

HASTA SAYISINDA ARTIŞ VAR

“Bu tedavi seçeneklerinden sadece böbrek nakli gerçek anlamda bir tedavi seçeneğidir. Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde nakil sayıları hızla artmaktadır ve bu konudaki tecrübeler arttıkça, başarı oranları yüzde 100’e yaklaşmıştır. Ülkemizde deböbrek nakli çok başarılı şekilde yapılıyor. 2015 yılında Yozgat’ta çalışmaya başladığımda böbrek nâkili olan hasta sayısının oldukça az olduğunu gözlemledim ancak hasta ve hasta yakınlarının iyi bilgilendirilmeleri ve kurduğumuz güçlü diyalog sayesinde her geçen gün böbrek nakli olan hasta sayımızda artış oldu. 2016 yılı içerisinde şu ana kadar 15’ten fazla böbrek yetmezliği olan hastamız sorunsuz şekilde nakil oldu ve her geçen gün bu konuya ilgi artıyor. Yozgat Devlet Hastanesi bünyesindeki Nefroloji Polikliniğimize konuya ilgi duyan herkes detaylı bilgi almak amacıyla başvurabilir.”

YORUMLAR
  • yorum2017-01-01 23:14:08Latifalim yerköy .ankara

    Memleketime yozgatıma hayırlı olsun güzel işlerin devammını dilerim LATİF ALİM yerköy

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık