Ana Sayfa Kültür Sanat Bize Her Yer Yozgat!

Bize Her Yer Yozgat!

İstanbul’daki hemşehri buluşmaları örnek görüntülere sahne oluyor.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 12:38
Bize Her Yer Yozgat!

Merkezi İstanbul’da bulunan Başkanlığını Memiş Öztekin’in yapmış olduğu Boğazlıyan ve Köyleri Derneği’nin her ayın başında yapmış olduğu kahvaltı toplantılarının bu haftaki konuğu Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel oldu. Kahvaltıda bir başka ilçeye hizmet ediyor olsa da bir yerel yöneticinin konuk edilmesi, Yozgatlıların gurbette nasıl bir birliktelik sergilediğinin en güzel örnekleri arasında yer aldı.

Gurbette yaşayan Yozgatlılar paylaşma konusunda diğer illerden biri adım daha ileride olduklarını bir kez daha gösterme fırsatı buldu.

BOĞAZLIYANLI DERNEKLER SARIKAYALI BAŞKANI AĞIRLADI

Merkezi İstanbul’da bulunan Başkanlığını Memiş Öztekin’in yapmış olduğu Boğazlıyan ve Köyleri Derneği’nin her ayın başında yapmış olduğu kahvaltı toplantılarına bir yenisi daha eklendi. Gurbette yerel yöneticileri konuk ederek, yapacakları projeler hakkında bilgi sahibi olan ve bunları paylaşarak yerel gelişmeye katkı sağlamayı amaçlayan Dernek tarafından düzenlenen kahvaltının konuğu olan Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, göreve geldiği günden itibaren yaptığı hizmetleri ve bundan sonraki süreçte yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Yozgat Platformu Başkanı Kazım Ekinci, Genel Sekreter Muammer Şaşmaz ile yönetim kurulu üyeleri ile İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz ile çok sayıda dernek başkanı ve işadamının katıldığı toplantıda Açıkel, yerel yönetimlerin gelişmeler konusundaki yeri ve önemine dikkat çekti.

EKİNCİ: “BİRLİKTELİK ÇOK ÖNEMLİ”

Yozgat Platformu Başkanı Kazım Ekinci, bu tür birlikteliklerin önemine dikkat çekti. Yozgat insanının gurbette bir araya gelmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Ekinci, “Belediye başkanımızı bir pazar sabahı yanımızda görmek gerçekten güzeldi. Bu tür birlikteliklerin daha çok olmasını dilerken gurbet ve vatan iş birliğinin çok önemli olduğunu bulundukları makama mahkum olmadan nerede bir Yozgatlı var ise yanlarına gitmek hem dinlemek, hem de yapacaklarını anlatmak çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu tür birliktelikler hemşehrilerimize pozitif bir sinerji verecektir. Diğer belediye başkanlarımızı ve yerel yöneticilerimizi de başta İstanbul ve diğer şehirlerimize STK’larla bir ve beraber olmaya davet ediyorum” dedi.

Boğazlıyan ve Köyleri Derneği Başkanı Memiş Öztekin de Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e teşekkür ederek bu tür etkinliklerin süreceğini sözlerine ekledi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık