Ana Sayfa Kültür Sanat BEYDER’in bu haftaki konuğu Mustafa Çiftçi oldu

BEYDER’in bu haftaki konuğu Mustafa Çiftçi oldu

“Adem’in Kekliği ve Chopin” ile “Bozkırda Altmışaltı” adlı eserleriyle, bir yıl kadar önce Türkiye Yazarlar Birliği Hikâye Ödülü’nü, yakın zamanda da Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü’nü alan Mustafa Çiftçi, Bozok Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin mutat Cuma sohbetlerine konuk oldu.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 23:10
BEYDER’in bu haftaki konuğu Mustafa Çiftçi oldu

BEYDER (Bozok Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)’nin mutat Cuma sohbetlerinin bu haftaki konuğu Yozgat’ımızın ödüllü yazarı ve “Adem’in Kekliği ve Chopin” ile “Bozkırda Altmışaltı” kitaplarının sahibi Mustafa Çiftçi oldu.

 BEYDER Yönetim Kurulu üyesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selçuk Çınar’ın yönettiği söyleşide Çiftçi’ye pek çok soru yöneltildi. Çınar, yaklaşık bir yıl önce Türkiye Yazarlar Birliği hikâye ödülünü, yakın zamanda da Necip Fazıl İlk Eserler ödülünü alan Çiftçi’yi kutladı. Söyleşiye BEYDER yönetimine teşekkürle başlayan Çiftçi, yazmanın kendisi için bir dert meselesi olduğunu kaydetti. Ahmet Hamdi Tanpınar, Necip Fazıl, Nurettin Topçu gibi üstatları örnek aldığını ve yine bu yazarları döne döne okuduğunu belirten Çiftçi, gençlere okuma konusunda bir alanda uzmanlaşmalarını tavsiye etti.

AİLESİNİ VE YOZGAT’I ÇOK SEVİYOR

 “Niçin Yozgat’ı hikâyelerinizin odak noktası olarak alıyorsunuz ve Yozgat’tan daha büyük bir şehre taşımayı düşünmüyor musunuz?” sorusuna Yozgat’ı, anne ve babasını çok sevdiğini ve buradan ayrılmasının mümkün olmadığı cevabını veren Çiftci, Yozgat için, toplum için bir şeyler yapmak gerektiğine inandığını ve hikâye yazarak bunu yapmaya gayret ettiğini söyledi. Mustafa Çiftçi, BEYDER gibi ilim meclislerinin çoğalmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi. Programın kapanış konuşmasını yapan BEYDER Başkanı Aydoğan Bilir, “Kıymetli yazarımız her davetimize icabet ederek, bizleri ve gençleri bilgilendirip, edebi bir yolculuğa çıkarıyor. Yozgatlı olarak kendisiyle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık