Ana Sayfa Güncel Belediyeden 'İtfaiye' Konusuna Açıklık

Belediyeden 'İtfaiye' Konusuna Açıklık

 Yozgat Belediyesi, sosyal medyada gündeme gelen 'MHP'nin miting hazırlığına belediye itfaiye aracı vermedi' şeklindeki iddialara, ''Talep yerine getirildi, büyük itfaiye aracıyla ilgili talep, arıza nedeniyle yerine getirilmedi ama arıza giderildikten sonra da talep olunmadı'' denilerek, açıklık getirildi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:12
Belediyeden 'İtfaiye' Konusuna Açıklık

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan imzası ile yapılan yazılı açıklamada, Yozgat Belediye Başkanlığı tarafından verilen hizmetler kapsamında itfaiye müdürlüğünün siyasi partilerin afiş ve pankart asım ile toplanması hususunda gerekli kolaylıkların sağlandığı belirtildi.

Siyasi parti ayrımı gözetilmeksizin, herhangi bir ücret talep etmeksizin gerekli hizmetlerin verilmekte olduğunun altı çizilen açıklamada, ''Söz konusu MHP ile Ak Parti Belediyemizden itfaiye ile ilgili hizmetler talep edilmiştir. Her iki siyasi partinin istekleri doğrultusunda talep edilen hizmetler verilmiştir. MHP tarafından istenen Merdivenli ve Sepetli olarak tarif edilen araçlar ivedilikle tahsis edilmiştir. 2 gün boyunca Cumhuriyet Alanı, Lise Caddesi, Sivas Caddesi ve Ankara Caddesi başta olmak üzere parti yetkililerin istekleri doğrultusunda araçlar çalışmıştır'' denildi. 

Sabaha karşı saat 03.00’da araç talebinin yapıldığı da vurgulanan açıklamada, ''Merdivenli aracın arızalı olduğu bildirilmiştir. Arızanın giderilip, gönderileceği söylenmesine rağmen ilçe belediyesinden araç talep edilerek getirtilmiştir. Hafta sonu olmasına rağmen arıza giderilerek araç saat 09.00’da çalışır vaziyete getirilmiştir. O saat itibariyle itfaiye talebi olmamıştır. Bunun yanı sıra MHP’ye belediyemize ait olan Raket Bilbord ve ilan alanları tahsis edilerek, belediyemiz diğer hizmetleri sunulmuştur'' ifadesi kullanıldı.

(Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya)

YORUMLAR
  • yorum2015-05-28 19:46:16kaan bozkurt

    işleri güçleri yalan dolan MHP ne gelincemi arıza yapıo bu araç

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık