Ana Sayfa Spor Bektaş’a güvenoyu

Bektaş’a güvenoyu

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığını yürüten Hakan Bektaş olağan genel kuruldan üyelerinin desteğini alarak çıkmayı başardı. 31 kulüpten 103 üyenin büyük çoğunluğununkatılımı ile yapılan seçime tek listeyle giren ve tek bir aykırı sesle karşılaşmayan Hakan Bektaş’ın güvenoyu alarak çıktığı genel kurulda Yozgat sporuna uzun yıllar hizmet isimler de plaketle onurlandırıldı

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2017 Cumartesi 15:38
Bektaş’a güvenoyu

Yozgat ASKF’nin genel kurul toplantısı üyelerinin büyük çoğunluğu ile yapıldı ve mevcut başkan Hakan Bektaş güven tazeledi. Yozgat amatör liglerinin çatısı olan Federasyonun Sedefler Düğün salonunda yapılan ve 31 külüpten üyelerin yanısıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdür Vekili Hayati Şahbaz ve Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç’un katıldığı genel kurul Başkanlığını Doğan Ayyıldız, üyeliklerini Cengiz Güçlüer ve Alpaslan Demir’in üyeliklerini yaptığı Divanın oluşturulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu’nun 7 olan asil üyeliklerinin 9’a çıkartılması için verilen düzük değişikliği okunup oylandı.

Yönetim Kurulu faaliyet raporunun, gelir gider tablosunun okunması ibrası, denetleme kurulu kurulu raporunun okunup oylanmasının ardından Hakan Bektaş üyelere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı. Geride kalan süreç içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri aktaran Bektaş, şu açıklamaları yaptı:

HAKLI GURUR

“2014 yılında gerçekleştirdiğimiz 9.olağan genel kurul sonrası şahsıma ve yönetim kuruluma vermiş olduğunuz destekle görevimize başlayarak bugün yine sizin karşınıza başı dik alnı açık şekilde çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz.Sizlerin destek ve katkıları ile Yozgat için birçok ilkleri gerçekleştirdik.Bunların başında eskiden ilimizde var olan ve ilimiz ile özdeşleşen ve kapanmış spor kulüplerimizin açılması oldu.ASKF olarak yapmış olduğumuz bütün faaliyetlerimizde başta yönetim kurulum,spor kulüplerimiz yöneticilerimiz,sporcu kardeşlerimiz ve siz çok değerli delegelerimiz sizlerin katkılarıyla spor kulübü sayımızı 33’e çıkarmanın haklı gururunu yaşadık” dedi. Kulüplere yaptıkları desteklerden bahseden ve önümüzdeki dönemde kulüplere malzeme yardımı hakkında bilgi veren Bektaş, “Yine girişimlerimiz sonucunda her futbol sezonunda ilimize altyapı kategorilerinin Türkiye şampiyonaları grup müsabakalarının yapılmasına öncülük ederek ev sahipliği yaptık.Bu müsabakaların yapılmasında Bozok Üniversitesi rektörlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor il müdürlüğü tüm spor tesislerini girişimlerimiz sonucu tahsis etmiştir” dedi.

 Bektaş’ın konuşmasının ardından spora uzun yıllar destek eren Kamil Kılıçarslan, Doğan Ayyıldız ve Ali Çakır’a plaketlerinin verilmesinin ardından seçimlere geçildi. Katılan üyelerin tamamının desteğini alarak 3 yıl daha görev yapma yetkisi alan Bektaş’ın yönetiminde şu isimler yer aldı: Doğan Ayyıldız, Hakan Çeliksoy, Nihat Kümbetli, Erol Toraman, Abdurrahman Doğan, Fikret Karaarslan, Lütfi Kara, Alpaslan Demir.. Üst kurul delegeliklerini ise Hakan Bektaş’la birlikte Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç, Hakan Çeliksoy ve Lütfi Kara yapacaklar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık