Ana Sayfa Yozgat BaşkanArslan Mahalle Mahalle Geziyor

BaşkanArslan Mahalle Mahalle Geziyor

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, mahalle turlarını haftasonunda da devam ettirdi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:49
BaşkanArslan Mahalle Mahalle Geziyor

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, mahalle turlarını haftasonunda da devam ettirdi. Şehrin yeniden yapılanması için yapılması gerekenleri yerinde gören Başkan Arslan,

 “Biz büyük şehirlerde gördüğümüz ve imrendiğimiz caddeleri ve örneklerini Yozgat’ımıza kazandırmak istiyoruz. Yozgat’ı insanları mutlu yaşanabilir bir şehir haline getirmek istiyoruz” dedi.

Projelerin uygulanacağı bölgelerde halkla yaptığı istişarenin ardından birim amirleri ve çoğu zaman belediye meclis üyelerinin de katıldığı ziyaretler gerçekleştiren Başkan Arslan’ın bu kez ki durağı Mehmet Hulisi Efendi Mahallesi oldu. Arslan, mahalle sakinleri yaptığı istişare neticesinde sorunları birlikte tespit edip, çözüm aşamasında yapılacak çalışmaları yine mahallelinin talep ve beklentileri doğrultusunda belirledi.

Yozgat'ın doğal, kültürel, mimari, tarihi, ekonomik, estetik, görsel değerlerini ve özgün kimliğini koruyarak ön plana çıkaran bir anlayışıyla projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Arslan, mahalle ziyaretlerinde bu temel üzerinden halkın istek ve talebi doğrultusunda projelerin belirlendiğini kaydetti.

MAHALLEYE YAKIŞIR BİR PARK YAPILACAK

Arslan; “Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi sakinleriyle bir araya gelip, mahallede birlikte incelemelerde bulunduk. Sorunları birlikte tespit edip çözümü noktasında ‘ne yapabiliriz’ birlikte karar verdik. İnşallah mahallemizin simgesi haline gelecek ve mahallenin yükünü hafifletecek güzel bir parkı, Agah Efendi Mezarlığının üst kısmında inşa edeceğiz” dedi.

KÖSEOĞLU MAHALLESİ’NE YENİ YOL GÜZERGAHI

Başkan Kazım Arslan’ın ikinci adresi Köseoğlu Mahallesi oldu. Arslan, Belediye Makine Parkı’nın üzerinde bulunan mahalleye açılan yeni yol güzergahında incelemelerde bulunarak, yolun tüm eksiklerinin giderilerek mahalle sakinlerinin istifadesine sunulacağını belirtti. Arslan, Yozgat’ta bulunan mezarlıkların düzenlemesi ile ilgili de çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Çatak Mezarlığında incelemelerde bulunan Arslan, mezarlıklarda gerekli koşulların sağlanarak, istenilen düzenlemelerin yapılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık