Ana Sayfa Siyaset Başkan Ömer Açıkel bu işin peşini bırakmayacak!

Başkan Ömer Açıkel bu işin peşini bırakmayacak!

Sarıkaya Belediyesi İller Bankası gelirlerinin artması için ilçede ikamet ettiği halde, geçici olarak  başka yerleşim yerlerine; özellikle Konuklar ve Karayakup Kasabalarına nakil aldıran vatandaşlara yönelik bir dizi müeyyide kararı aldı. Bu durumda oldukları belirlenen vatandaşların su aboneliklerini iptal eden Belediye yetkilileri, başka yaptırımların da peşine düştü.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:12
Başkan Ömer Açıkel bu işin peşini bırakmayacak!

İller Bankası gelirlerinin her yıl 31 Aralık günkü sistem üzerinden alınan nüfus verilerine göre belirlendiğini öne süren Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, bu durumu fırsat bilen ve ilçede ikamet ettiği halde doğum yerlerine geçici nakil yaptıran kimi vatandaşlar sebebiyle ilçenin halkının hakkının tecavüz edildiğinden yakındı.

 Durumu hem ahlaki, hem de hemşehrilik hukukuna uygun olmamakla ifade eden Açıkel, özellikle Çayıralan'a bağlı Konuklar ve Karayakup Kasabası'nı yönelik nakillerden şikayetçi oldu. " Sarıkaya'da ikamet etmeyen bir ailenin Sarıkaya Belediyesi'nden hizmet beklemesi doğru değildir. Bu sebeple öncelikle bu hemşerilerimizin su abonelikleri iptal edilecek olup diğer konularda da gereken yapılacaktır" diyen Açıkel, konuyu belediyenin internet sitesinden Sarıkaya halkı ile paylaştı. Sarıkaya Belediye Başkanı

Ömer Açıkel, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

HEMŞEHRİLİK HUKUKUKUYLA BAĞDAŞMAZ

 "Değerli hemşerilerim! Hepinizin bildiği gibi, Belediyelerin hizmet yaparken kullandığı kaynaklardan en önemlisi İller Bankasından nüfusa göre gelen paradır. İlçe nüfusu 31 Aralık günü sistem üzerinden alınan bilgiye göre belirlenmekte ve bütün bir yıl boyunca bu sayı üzerinden ilçemize para aktarılmaktadır. Özellikle son bir aydır, çevremizdeki başka belediyelerin nüfuslarını artırmak için , Sarıkaya İlçe Merkezinde ikamet etmesine rağmen, geçici süre ile (31 Aralık 2016 tarihine kadar ) ikametlerini kendi rızaları ile başka belediyelere aldıran hemşerilerimizin olduğu anlaşılmaktadır. Yani bütün hizmeti Sarıkaya Belediyesi'nden alan bu hemşerilerimiz, kendilerine hizmet gelsin diye Devletimiz tarafından gönderilen paranın başka belediyelere aktarılmasına sebep olmaktadır. Bu durum hem ahlaki değildir, hem de hemşerilik hukukuna uygun değildir. Bu zihniyetteki hemşerilerimiz tarafından ilçede yaşayan yaklaşık 19 bin kişinin hakkına tecavüz edilmektedir. İlçe halkının hakkını savunmak adına, geçici bir süre ile de olsa sırf belediyemizin gelirini düşürmek ve özelikle Konuklar Kasabası / Çayıralan ve Karayakup Kasabası Belediyelerinin gelirlerini artırmak için kendi rızaları ile bu belediyelere nakil aldıranlar hakkında idari işlemler başlatılmıştır. Sarıkaya'da ikamet etmeyen bir ailenin Sarıkaya Belediyesi'nden hizmet beklemesi doğru değildir. Bu sebeple öncelikle bu hemşerilerimizin su abonelikleri iptal edilecek olup diğer konularda da gereken yapılacaktır.  Kamuoyuna saygı ile arz ederim."

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları'ndan Başkan Köse'ye ziyaret

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları'ndan Başkan Köse'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık