Ana Sayfa Güncel Başkan Kazım Arslan esnafın içini ısıttı!

Başkan Kazım Arslan esnafın içini ısıttı!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, pazarcı esnafına iç ısıtan bir jestte bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 21:03
Başkan Kazım Arslan esnafın içini ısıttı!

23 Kasım’da faaliyete geçen kapalı pazar yerinde pazarcı esnafının alışverişin en sağlıklı, en rahat ve en sorunsuz bir şekilde yapılabilmesine dönük getirilen kurallara harfiyen uymalarının kendilerini memnun ettiğini belirten Arslan, “sabahın erken saatlerinde rızıklarını kazanma peşinde koşan pazarcı esnafımızın şoğuk kış gününde içini ısıtalım istedik. Çorba dağıtımı pazarın bir parçası olacak. Inşallah her hafta bu etkinliği yapacağız” dedi

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, önceki gün kapalı pazar yerine çıkartma yaptı. Beraberinde, Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, Hal Müdiresi Yıldız Ersin ve Zabıta Müdürü Musa Baran olduğu halde sabahın çok erken saatlerinde tesise gelen Başkan Arslan, bir Ahilik geleneği olan “Pazar Duası” sonrasında esnafa çorba ikramında bulundu. Bu anlamlı jest pazarcı esnafını çok mutlu etti.

KARDEŞÇE, HAKÇA PAYLAŞMAK ADINA

Gerek rızkının peşinde koşmak adına, gerek ibadet aşkına, gerek istikbal arayışı niyetiyle, gerekse sağlıklı bir hayat sürmek maksadıyla güne erken başlayan vatandaşlarla aynı havayı teneffüs etmek, aynı ortamı paylaşarak yakınlık kurmak ve en önemlisi “kardeşçe paylaşmak” erdeminin “yitik” bir değer olmadığını sergilemek için böylesi bir jesti gerekli gördüklerini belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, ilk kez öğrencilere dönük başlayan, sonra Büyük Camii cemaatine yönelik genişleyen çorba ikramına pazarcı esnafının da dahil edildiğini bildirdi. Arslan şunları söyledi:

 HER HAFTA GERÇEKLEŞECEK

“Pazarcı kardeşlerimiz ticaret yapanlar içerisinde en fazla sıkıntı çeken esnafımızdır. Bu kardeşlerimizin sıkıntılarını hafifletmek, daha güzel, daha sağlıklı ortamlarda ticaret yapmalarını sağlamak üzere bu güzel tesisi açtık. Burasını açarken öncekinden farklı olarak, daha ideal bir çalışma düzeni için bir takım kurallar getirdik. Memnuniyetle görüyoruz ki, esnafımız bu kurallara harfiyen uyuyor. Burası hakikaten Yozgat’a yakışır bir pazar oldu. Tabii sabahın bu saatlerinde rızıklarını kazanma peşindeler. Soğuk kış günlerinde içlerini ısıtalım istedik. Çorba dağıtımı pazarın bir parçası olacak. İnşallah her hafta bu etkinliği yapacağız.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık