Ana Sayfa Güncel Başkan Kazım Arslan: Bu karakter ile ilgili bir durumdur

Başkan Kazım Arslan: Bu karakter ile ilgili bir durumdur

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, başkalarının başarılı ve başarısızlıklarıyla ilgili bakış açılarıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 14:30
Başkan Kazım Arslan: Bu karakter ile ilgili bir durumdur

Kimilerinin başkalarının başarılarıyla mutlu olduğunu söyleyen Başkan Arslan, Kimilerinin de onları tek mutlu eden şeyin başkalarının başarısızlıkları olduğunu yazdı.

 İşte Başkan Kazım Arslan’ın o değerlendirmesi..

“Kimileri vardır, başkalarının başarıları ile mutlu olurlar, huzur bulurlar, en azından başarılı olmaları için dua ederler.


Kimileri de vardır ki, onları tek mutlu eden şey, başkalarının başarısızlıklarıdır; isterler ki, kendinden başka hiç kimse güzel bir şey yapmasın, güzel bir şeyler başarmasın!


Niyet böyle olunca da bu gibi insanlara bir şey beğendirmek mümkün olmaz, en güzel, en doğru, en başarılı işlerde bile mutlaka kendilerince bir kusur bulurlar, mutlaka bir kulp takarlar.


Bu karakter ile ilgili bir durumdur ve kolay kolay değişmesi de mümkün değildir.


Bu minval üzere bizimki de başka diyecek, yazacak hiç bir şey bulamamış ki, muhatabına soruyor ve yargılıyor "yapıyorsun da, bunun parasını nereden bulacaksın ya da bulabilecek misin ya da bulamıyormuşsun" diye!


Sanki kapımızı alacaklılar çevirmiş ya, arkadaş bunun derdine düşmüş!..


Bir kulp takacak ya aklınca ve sanki memlekette bir kafası çalışan sadece kendisi, memleketi düşünen sadece bir kendisi!


Güzel bir şey yapılıyormuş, güzel bir şeyler ortaya çıksın diye bin bir zahmet içerisinde gayret ediliyormuş, insanlar bir şeyler yapmak için gecesini gündüzüne katıyormuş, umurunda bile değil, arkadaşın!


(Yanlış anlaşılmasın, buradaki bizimki ve arkadaş kelimeleri ile kastedilen belli bir şahsiyet değil, bir zihniyettir.)


Yapılan işe diyecek bir şey bulamayınca, etrafından dolanıyor, bu şekilde bir şeyler söylemeye çalışıyor, bir şeyler bulaştırmaya çalışıyor, ya tutarsa misali!


Bir zaman önce yaptığımız işlerin mali kaynaklarını ve sırrını merak eden bir dostumuza şöyle bir cümle ile cevap vermiştim:


"Bizim bir şey yaptığımız yok aslında, bunun adı niyet ve berekettir. Bizim bu millete hizmet noktasında niyetimiz halisane ve doğru olduğu için, Rabbim de bereketini veriyor, azımızı çoğaltıyor, bu yüzden de zaman zaman zorlansak ta fazla bir sıkıntı çekmiyoruz, bir yerlerden bir şeyler imdadımıza yetişiyor!"


Tabii ki sadece niyetimizin doğru olmasıyla kalmayıp, işin sebeplerine de bir kul olarak sıkı sıkıya sarıldığımızı, gerekli tedbirleri almaya çalıştığımızı da, örnekleriyle anlatmıştım, dostumuza!
Tabii ki dostumuz iyi gözle baktığı için mutlu olmuş ve muvaffak olmamız için de bize dua ettiğini ve edeceğini ifade etmişti.


Ama yazımın başında tanımladığım ikinci grup insanların, bundan ne anladığını ya da anlayabileceğini ve ne derece mutlu olabileceğini kestirmek mümkün değildir. 


Dedim ya adam şaşı bakıyor kusur arıyor, ancak başarısızlıktan, işlerin kötü gitmesinden mutlu olabiliyor, bekliyor ve istiyor ki, isterse memleket batsın ama yeter ki sen başarısız olasın! 
Çünkü niyet bozuktur ve kendisince kini her şeyden önemlidir!


Kinle başlayan bu cümleyi de ödünç kullandığımı ifade etmeliyim. Seneler önce benzer zararlı davranışları için samimiyetle uyardığım bir arkadaşım, geri adım atmak bir tarafa, bana "benim kinim dinimdir" diye çok iddialı bir cevap vermişti ve bu gibi durumlarda hep bu cümleyi hatırlarım.


Dedim ya yeter ki niyet düzgün olsun, her şeyin çaresi bulunacaktır; sadece kinlerine din gibi sarılanların yanlışları hariç!”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık