Ana Sayfa Güncel Başkan Kazım Arslan: Bu bir inanç ve ahlak meselesidir

Başkan Kazım Arslan: Bu bir inanç ve ahlak meselesidir

4 yıl önce eşinin vefat eden Zehra Belma Işık’ın 30 yıllık veresiye alacağıyla ilgili haber Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın dikkatinden kaçmadı.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2017 Cuma 20:54
Başkan Kazım Arslan: Bu bir inanç ve ahlak meselesidir

Zehra Belma Işık’ın alacak mücadelesiyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Bir kadıncağızın eşi birkaç yıl önce vefat etmiş. Kendisi de alacak verecek konusunda duyarlı birisi, eşinin borçlarını ödemek istiyor. Bu yüzden araştırmış ki eşi kimseye borçlu kalmasın!”dedi.

“BU KONU İNANÇ VE AHLAK MESELESİ”

Önemsiz gibi gözüken ama aslında çok önemli olan bu konunun inanç ve ahlak meselesi olduğunu vurgulayan Yozgat Belediye Başkanı Arslan, mutlaka herkesin de bir bildiği vardır diyerek ve de sadece bu gibi konularda değil her konuda, kul hakkıyla karşı karşıya kalmamak gerektiğini ifade etti.

Zehra teyzenin eşine borcu olan hemen getirsin!-Haberi için TIKLAYIN

İşte Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın o paylaşımı..

Bugün bir yerel gazetede okudum. Bir kadıncağızın eşi birkaç yıl önce vefat etmiş. Kendisi de alacak verecek konusunda duyarlı birisi, eşinin borçlarını ödemek istiyor. Bu yüzden araştırmış ki eşi kimseye borçlu kalmasın!

Bu son derece güzel ve erdemli bir davranış ve İnşallah niyetlendiği gibi de güzel bir şekilde neticelenir!

Ancak bu arada eşinin alacak defterlerine de ulaşıyor, eşinin de epeyce bir kişiden alacaklı olduğunu görüyor; bekliyor ve istiyor ki eşine borçlu olanlar da borçlarını getirsinler ve kendisi de bu sayede sorumluluğunu daha kolay getirsin! 

Çağrıda bulunuyor, bakın biz sıkıntı içerisindeyiz, getirin borçlarınızı siz de ödeyin, kul hakkından kurtulun!

Çağrısı karşılık bulur mu bilmem, ama bildiğim bir şey var ki, kul hakkı konusunda duyarlı olunsaydı, böyle bir çağrıya gerek kalmaz, kadıncağızın yaptığı gibi kendileri arar bulur ve bir şekilde gereğini yerine getirir ve yükten kurtulurlardı.

Çünkü inanıyoruz ki, bu son derece önemli ve bu dünyada mutlaka halledilmesi ve öbür tarafa bırakılmaması gereken bir konudur!

Haberi okuyunca hafızam beni yıllar öncesine götürdü ve yaşadığım benzer bir durumu hatırladım. Mutlaka sizlerin de benzer durumlarla karşılaştığı olmuştur.

Çok uzun seneler önceydi. Babam, meydan yeri caddesinde bulunan tuhafiye dükkanını kapatmış ve başka bir işle iştigal etmeye başlamıştı. Bu arada da müşterilerinde epeyce bir alacağı kalmıştı. Ama bir gün bile dönüp bakmamıştı, evin bir yerinde duran veresiye defterlerine!


Çocukluk bu ya, bir müddet sonra, kardeşimle birlikte hangi düşünceden hareket ettiysek bilmiyorum, babamdan da habersiz bunlardan bazılarına elimizde defterle varıp, alacağımızı istemiştik!

Netice mi?

Bir kişiden bile bir kuruş alamamış ve birkaç gün sonra usanıp defterleri de tekrar öylece yerine kaldırmıştık; yani sizin anlayacağınız herhalde hesabı kapatmak öbür tarafa kalmıştı. Nitekim öylece de kaldı, bir daha o defterler açılmadı, bildiğim kadarıyla kimse de gelmedi!

Önemsiz gibi gözüken ama aslında çok önemli olan bu konuyu, bu bir inanç ve ahlak meselesidir; mutlaka herkesin de bir bildiği vardır diyerek ve de sadece bu gibi konularda değil her konuda, kul hakkıyla karşı karşıya kalmamak dua ve niyazıyla bitirelim!

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık