Ana Sayfa Yozgat Başkan Arslan'dan Fetih Mesajı

Başkan Arslan'dan Fetih Mesajı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İstanbul'un Fethinin yeryüzünde bir çağ açıp bir çağ kapatırken büyük bir inanç coğrafyasının da 561 yıldır unutamayacaK hadise olarak hafızalarda yer aldığını belirterek; “Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan o büyük komutan ve askerlerini hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 13:28
Başkan Arslan'dan Fetih Mesajı
Arslan, İstanbul’un Fethinin 561. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı, Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan ve Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının başkenti olan İstanbul'un, insanlığın ortak medeniyet mirasında çok özel bir yere sahip olduğunu ifade den Arslan, mesajında hem kendi tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan, tarihin akışını değiştirerek bir çağı kapatıp yenisini açan İstanbul'un fethinin Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından "Onu fetheden ne büyük kumandan, onu fethedenler ne büyük asker" hadisiyle de müjdelendiğini ve övüldüğünü vurguladı.

Arslan, şunları söyledi: “Tarihe altın harflerle yazılan İstanbul'un fethi farklı dil, ırk ve dinden insanların nasıl bir arada huzur ve adaletle yaşayabileceği konusunda tüm dünyaya örnek olmuştur. Birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul'u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık