Ana Sayfa Yozgat Başkan Arslan:'Ayrım Yapmıyoruz'

Başkan Arslan:'Ayrım Yapmıyoruz'

Yozgat Belediyesi tarafından 100’üncü Yıl Sanayi Sitesi’nde başlatılan park çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 18:01
Başkan Arslan:'Ayrım Yapmıyoruz'
Belediye Başkanı Kazım Arslan, şehrin metruk bölgeler başta olmak üzere toplumun yoğun olarak bulunduğu alanların kullanılabilir hale getirileceğini, hizmet noktasında ‘kenar mahalle’, ‘merkez mahalle’ ayrımı yapmadan aciliyeti olan yerleşim yerleri öncelikli olmak kaydıyla eşit hizmet ürettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Arslan, 100’üncü Yıl Sanayi Sitesi’nde devam eden park çalışmalarını yerinde inceledi. Sanayi esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Arslan, bir süre sohbet edip, sorunları ve talepleri hakkında bilgi edindi.

Arslan, başta sanayi sitesi olmak üzere Yozgat’ın en uzak mahallesinden merkezine kadar topyekün bir şehirleşme planı içerisinde değerlendirilerek projelerin uygulandığını belirtti.

Park ve yeşil alan çalışmalarının il merkezinde yoğun bir programla devam ettiğini kaydeden Arslan, yapılan her yeni projenin halk tarafından benimsenip, sahiplenildiği takdirde anlam kazanacağını, uzun ömürlü olacağını vurguladı.

 
ENGELLİLERE ZİYARET

 
Başkan Arslan, yoğun belediye programı ve gündemine rağmen şehirleşme çalışmalarında engellilerle de bir araya gelip, fikirlerini almayı ihmal etmiyor.

Önceki gün Sürmeli Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Arslan, engelliler için hayata geçirmeyi planladığı “Yaşam Merkezi” projesinden bahsetti. Arslan, kent merkezinde dev avantajlı grupların hayatını zorlaştıracak her türlü yapılaşmanın önüne geçeceklerini ve düzenleme yapacaklarını kaydetti.

PROJELERE YERİNDE TAKİP

Belediye Başkanı Kazım Arslan, belediye çalışmalarını da yerince gerçekleştirdiği ziyaretlerle takip ediyor.

Mesaisinin büyük bölümünü makam dışında çalışmaların devam ettiği alanlarda sürdüren Arslan, kent merkezinde alt yapı çalışmalarının sorunsuz bir şekilde tamamlanması için çalışmaları yerinde takip ettiğini söyledi.

 
ÖĞRENCİLERİN DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ
 

Arslan, öte yandan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin davetini geri çevirmedi.

7/B sınıfı öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen Arslan, öğrencilerin sorularını yanıtladı, sohbet etti. Renkli diyalogların yaşandığı ziyaret sonunda Arslan, öğrencilere eğitim yılı sonu münasebetiyle iyi tatiller temennisinde bulundu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık