Ana Sayfa Yozgat Başkan Arslan Yerinde Durmuyor!

Başkan Arslan Yerinde Durmuyor!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın gelişimi ve değişimi için en ince ayrıntıyı dahi gözden kaçırmadan ve en küçük sorunu çözümsüz bırakmadan yoğun bir mesai ile çalıştıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:30
Başkan Arslan Yerinde Durmuyor!


Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın, belediye bünyesinde başlattığı değişim ve dönüşüm çalışmaları şehrin dört bir yanında devam ediyor. Başta tasarruf çalışmaları olmak üzere, belediyenin kurumsallaşmasından hizmet üretilmesine kadar pek çok alanda yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Arslan, Yozgat’ın değişimi ve gelişimi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi.

Program ve projelerin yanı sıra halktan gelen şikâyet ve talepleri göz ardı etmeden mevcut imkânları geliştirerek tüm Yozgat’a ulaşmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Arslan; “Yozgat’ı yaşanabilir, tertemiz, imrenilen bir şehir haline getirme amacı ile çıktığımız yolda Yozgat’a yakışır bir şehir kimliği oluşturmak istiyoruz. Bu güne kadar her defasında Yozgat’a yakışır bir kent kimliği oluşturmak istediğimiz söyledik. Bir taraftan geçmişimize sahip çıkarken bir taraftan geçmişteki tarihi, kültürel ve sosyal değerlerimize sahip çıkarken diğer taraftan da Yozgat’ı büyütmek geliştirmek istiyoruz. Adeta yeni Yozgat’ı inşa etmek istiyoruz, bütün gayretimiz bunun için olacak” dedi

ESKİ SANAYİDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Eski Sanayi Sitesi’nde başlatılan ve halen hukuki süreci devam eden Kentsel Dönüşüm çalışmalarını bir an evvel hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarını hatırlatan Arslan, “Yozgat’a yakışmayan çirkin görüntüden bir an evvel kurtulmak istiyoruz. Yozgat’ın şehirleşmesinin önündeki en önemli engellerden bir tanesi Eski Sanayi. Bu bölgede başlatılan çalışmaları bir an evvel hızlandırıp, hukuki süreci de çözüme kavuşturarak Eski Sanayiyi modern bir yerleşim yeri haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık