Ana Sayfa Yozgat Başkan Arslan O Polemiğine Noktayı Koydu!

Başkan Arslan O Polemiğine Noktayı Koydu!

Yozgat Belediyesinin başlatmış olduğu su sayacı çalışması ile ilgili yanlış anlaşılmalara son noktayı Belediye Başkanı Kazım Arslan koydu.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2014 Pazar 12:04
Başkan Arslan O Polemiğine Noktayı Koydu!


Arslan yaptığı açıklamada, “Su sayaçları mutlaka değişecek şeklinde bir dayatmamız yok. İsteyen vatandaş istediği sayacı kullanmakta özgür. Kartlı sayaç kullananlar ve yeni kartlı sayaca geçecek olanlar su sayaçlarını evinin dışına çıkarmak zorunda değil. Kartlı sayaç kullanmak istemeyen ve eski sayacını kullanmak isteyenler ise sayaçlarını mutlaka dışarı çıkarmak zorundalar” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan su sayaçları ile alakalı yanlış algıyı düzeltme için bir açıklama yaptı. Arslan yaptığı açıklamada, “Su saatleri ile ilgili vatandaşta yanlış algılama oluştu. Suyun tespitinde ciddi sıkıntılarımız olduğu için mutlaka bir çalışma yapılması gerekiyordu. Bu manada biz su saatlerinin kartlı sayaca geçmesini istiyoruz, kartlı sayaca geçmek istemeyen ve su saatleri evin içinde bulunan vatandaşlar su sayaçlarını dışarı alacaklar. Biz bununla alakalı el ilanı dağıttık ama bu dağıtılan ilanda yanlış anlaşılmaya mahal verecek yazılar var. Tüm sayaçların dışarı alınmasını istemiyoruz. Kartlı sayaç kullanmak isteyenler sayaçlarını dışarı almak zorunda değil. Ben kartlı sayaç kullanmak istemiyorum, eski sayacımı kullanacağım diyen vatandaşlar sayaçlarını mutlaka dışarı alacaklar. Kartlı sayaç takımı ile alakalı bir zorunluluk yok ama vatandaş bu iki seçenekten birisini yapacak”

SU SIKINTIMIZ YOK

Son günlerde yaşanan su kesintilerine açıklık getiren Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Son günlerde yaşanan su kesintileri bir ihmalden, arızadan yada su sıkıntısından dolayı yaşanmıyor. Yozgat’a yetecek kadar suyumuz var ve su sıkıntımız Allah’a şükür yok. Su kesintisinin sebebi Yozgat girişinde ana borunun olduğu bölgede bir müteahhidin özensiz çalışması neticesinde ve bütün iyi niyetli uyarılarımıza rağmen bunda ısrar etmesi nedeni ile ana su borusu bir ay içinde 4 defa kırıldı. Biz de mecburen bu ana su borusunu değiştirmek zorunda kaldık. Her tadilat en kötü ihtimalle 24 saat sürüyor. Dolayısı ile bunun su kesintisi olduğu algısı uyanıyor. Dediğim gibi su sıkıntımız yok, inşaat çalışmalarında ana su borumuzu 4 defa kırdılar ve bizde bu kırılan boruyu tamir etmek için zorunlu olarak suyu kesiyoruz”

KAÇAK SU KALMAYACAK

Yozgat’ta 13 yerde su kaçağı tespiti yapıldığını ifade eden Arslan, “Daha önce yaptığımız çalışmalar neticesinde 13 yerde su kaçağı tespiti yapmıştık. Bu kaçak olan yerlerde onarım yaptık ve bu 13 yerde artık su kaçağı yok. Bir taraftan da kaçak su tespitimiz devam ediyor. Bir taraftan tespit edip bir taraftan da onarımını yapıyoruz. Hedefimiz şebekelerdeki kaçak suyun minimum seviyeye indirmek, hatta bunun önüne geçmek. Bu çalışmamızın Belediyemize önemli derecede katkı sunacağını düşünüyoruz. Yozgat’a suyun geliş maliyetini düşürebilirsek eğer su fiyatları da mutlaka ucuzlayacak. Tüm bu çalışmalarımız kaçak su kullanımını önleyerek maliyeti düşürmeye yöneliktir” dedi.

ARSLAN SÖZÜNÜ TUTUYOR

Seçim çalışması yaptığı dönemlerde Yozgat’ta mahalle meclisi kuracaklarını ve Yozgat’ı Yozgat halkı ile birlikte yöneteceklerini beyan eden Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan sözünü gerçekleştirmeye başladı. Her hafta en az iki mahalle ziyareti yapan ve mahalle muhtarı öncülüğünde mahalle sakinleri ile birlikte incelemelerde bulunup sorunları dinleyen ve çözüm yolu arayan Belediye Başkanı Kazım Arslan dün İstanbulluoğlu Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Şu anda yaptıkları çalışmanın seçim döneminde mahalle meclisi kurma sözünün başlangıcı olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Seçim çalışmaları sırasında hemşerilerimize bir söz vermiştik. Yozgat’ı Yozgat halkı ile birlikte yöneteceğiz, istişare yapacağız, birlikte kararlar alacağız demiştik. Şu anda yaptığımız da bu yönde bir çalışma. Haftada en az iki mahalleye giderek mahalle muhtarımız öncülüğünde mahalle sakinleri ile birlikte mahallede incelemeler yapıyoruz. Mahallemizde bulunan sorunları yerinde görerek halkımızla birlikte çözüm noktaları arıyor, değerlendire yapmaya çalışıyoruz. Bu hafta İstanbulluoğlu Mahallesinde bir takım incelemelerde bulunduk. Muhtarımızla ve mahalle sakinleri ile birlikte mahallenin sorunlarını tespit etmeye çalıştık. Neler yapılacağı konusunda istişarelerde bulunduk. Bu tür yerinde inceleme yapılmasının faydalı olacağına inanıyorum. Bu vesile ile insanların bize ulaşması daha kolay oluyor, sorunlarını iletmeleri daha kolay oluyor. Aslında bu mahalle gezilerimiz bir manada seçimlerde söz vermiş olduğumuz mahalle meclislerinin de bir başlangıcıdır. Ama bu toplantıları önümüzdeki zaman içerisinde daha derli toplu olarak, daha kalabalık bir ortamda daha geniş mekanlarda yapmak istiyoruz. Şu anda yaptığımız mahalle gezi ve incelemelerini mahalle meclisinin bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz. Yozgat’ı birlikte yöneteceğiz sözümüze sahip çıkıyoruz”

HALKIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK

Yozgat halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu belirten Belediye Başkanı Kazım Arslan, “İstanbulluoğlu Mahallesi Yozgat’ın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Yozgat’ın bir çok mahallesi gibi burası da gerçekten çok harap olmuş bir vaziyette. Geçmişte uygulanan yanlış imar sebebi ile bu mahallemizde bu gün tamamen harabe bir hal almış durumda. İnşallah biz İstanbulluoğlu Mahallesinin de tüm sorunlarını çözerek bu harabe halinden kurtarmak istiyoruz. Bu manada bu mahallemizde bulunan 213 yıllık tarihi Başçavuşoğlu Camimiz var. İnşallah bu cami etrafında da tarihi bir doku oluşturmak istiyoruz. Bir yönden de burada neler yapabiliriz onu görmeye çalıştık. Eski Yozgat’ı bu bölgede biraz canlandırmaya çalışacağız. Bu çalışmalarımız neticesinde mahalle halkı da oldukça memnun olduklarını dile getiriyor. Yozgat halkı hizmetin en iyisine layık ve bizlerde bu hizmeti en iyi şekilde vermenin gayreti içerisinde olacağız” dedi. ...

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık