Ana Sayfa Siyaset Bakan Bozdağ Çatının Üzerini Çizdi!

Bakan Bozdağ Çatının Üzerini Çizdi!

Bakan, Türk Milletinin ismini Google’den öğrendiği İhsanoğlu’ya Cumhurbaşkanlığı sıfatını vermeyeceğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:32
Bakan Bozdağ Çatının Üzerini Çizdi!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, memleketi Yozgat’ta MHP ve CHP’nin Cumhurbaşkanlığı için aday gösterdiği hemşehrisi Ekmeleddin İhsanoğlu’yu topa tuttu. Türk milletinin, Google'dan öğrendiği birine cumhurbaşkanlığı sıfatını vermeyeceğini belirterek, bir Yozgatlı gibi değil de tam bir siyasetçi üslubu kullanan Bakan Bozdağ’ın açıklamaları yadırgandı. Kayserililer Cumhurbaşkanlığı sürecinde Abdullah Gül’e tam anlamıyla sahip çıkıp, sonsuz destek verirken, Yozgatlı aday İhsanoğlu’ya Bozdağ’ın bu denli sert çıkış yapması Yozgatlının bir araya gelemediğine apaçık göstergesi oldu.

İmam Hatip Lisesi temel atma törenine katılmak üzere memleketi Yozgat'a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, temel atma töreninden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

MİLLETİN ADAYI ÖNEMLİ

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı ve AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacağı sorusu üzerine Bakan Bozdağ, "Başbakanımız bugün bir açıklama yaptı. Ayın 1'inde, yani önümüzdeki hafta salı günü AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı ilan edilecek. Esasında bizim Cumhurbaşkanı adayımızdan ziyade Türk milletinin Cumhurbaşkanı adayı ilan edilecek. Çünkü biz Cumhurbaşkanı adayımızı ilan etmeden önce milletin her kesimi ile istişareler yaptık. Partimizle, milletvekillerimizle, iş dünyası, çalışanlar, sendikalarla, diğer kesimlerle, esnafla, kadınlarla, gençlerle, her kesimle istişareler yaptık. Anketler yapıyoruz. Milletimiz Türkiye'de kimi Cumhurbaşkanı görmek istiyorsa bizim adayımız o olacaktır. Milletin istediğini milletin adayı olarak önümüzdeki salı günü ilan edeceğiz. Milletin istediğini milletimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edeceğimiz içinde seçimin birinci turda biteceğine inanıyorum" dedi.

CHP VE MHP’DE İHSANOĞLU’DAN

RAHATSIZ OLANLAR VAR

CHP ve MHP'nin adayının esasında milletin adayı olmadığını söyleyen Bakan Bozdağ, "Hatta MHP'nin ve CHP'nin adayı da değil. Çünkü MHP'nin tabanında bundan rahatsız olan önemli bir kesim var. CHP'nin tabanında da bundan rahatsız olan önemli kesim var. Çatı adayı filan dediler ama ortada bir çatı yok ki çatıya aday olsun. Olmayan çatıya aday olmaz. Baktığımızda CHP ve MHP'nin gösterdiği aday esasında bu iki partinin de ortak adayı değil. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ikilisinin ortak adayıdır. Millete uzak bir adaydır. Yani çokta uzaktan alıp getirdiler. Gerçi, bunlar uzaktan aday getirmeye çok alışkınlar. Sayın Bahçeli'nin böyle bir alışkanlığı var. Geçmişte de 21 Şubat ekonomik kriz olduktan sonra Türkiye batağa saplanınca o zamanda Kemal Derviş'i alıp getirmişlerdi. Ülkenin ekonomisini, hatta fiili başbakanlığını Kemal Derviş'e emanet etmişlerdi. Şimdi yine dışarıdan bir aday empoze ediyorlar. Bir aday getirdiler. Biz diyoruz ki bu milletin içinden olan, derdi ile dertlenen, vatandaşın her tür sorunlarını bilen gören, burada pişmiş birini CHP, MHP bulamaz mıydı, bulabilirdi. Türkiye'de olup bitenlere yabancı birisinin Türkiye'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmiş olması ancak CHP ve MHP'nin yapabileceği iştir. Şimdi şöyle zannediyorlar. Bahçeli ile Kılıçdaroğlu biz kimi aday gösterirsek bu millet ona oy verir diye düşünüyorlar. Adeta millete aday dayatıyorlar. Biz ikimiz karar verdik, bu aday olacak. Vatandaşın oyunu ceplerinde keklik görüyorlar. Bu millet dışarıdan aday dayatılmasına izin vermez. Bakın belediye seçimleri yaşıyoruz. Halkın istemediği birini Türkiye'nin en güçlü partisi bir aday koysa seçiyor mu vatandaş, seçmiyor, hayır diyor, oy vermiyor. Biz Urfa'da yaşadık. Bir başka aday koyduk, halk hayır dedi. ve Urfalılar gitti bizim aday koymadığımızı seçti. Nedir bunun cevabı, şudur. Vatandaş diyor ki benim oy verebileceğim, benim kriter, ilkelerime, değerlerime uygun, benim tanıdığım, bildiğim sevdiğim saydığım birini aday korsanız ben destek olurum diyor. Şimdi ne yapıyor bunlar, halkın tanıdığı bildiği birini getirmiyorlar. Halkın içinde olan birini getirmiyorlar. Siyaset yapmış birini getirmiyorlar.

BU HALK İSMİNİ GOOGLEDEN

ÖĞRENDİĞİ BİRİNE BU SIFATI VERMEZ

Dışarıdan birini getiriyorlar. Herkes adayı Google'dan öğrenmek istiyor. Türk milleti Google'dan öğrendiği birine Cumhurbaşkanlığı sıfatını vermez. İçinde yetiştirdiği birine Cumhurbaşkanlığı sıfatı verir. Yozgatlılar içinde şunu söyleyeyim; tabi Yozgatlı birinin aday olmuş olması Yozgatlılar açısından sevindirici bir durum ama Yozgatlılar şunu da bilir ve her zamanda ifade ederler. Yozgat'ta sadece nüfus kaydıyla değil de özüyle, her şeyiyle Yozgat'a hizmet edenlerin Yozgatlı olduğunu bilir ve öyle kabul eder" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık