Ana Sayfa Siyaset Bahçeli'den Hükümete Kritik Çağrı

Bahçeli'den Hükümete Kritik Çağrı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan’a da bölgeye askeri müdahale yapması çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2014 Cumartesi 11:06
Bahçeli'den Hükümete Kritik Çağrı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP “Merkez Yönetim Kurulu ve İl Başkanları” toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD’i vahşi terör örgütü olarak nitelendirirken, “Barbarlar, Türkmenlerin ismet-i haremine musallat olmuşlardır” dedi.

Irak ordusunun dağıldığını anımsatan Bahçeli şunları kaydetti:

“Şeytani projelerin hizmetkârı olan bu cinayet örgütünün küresel güçlerin stratejik ve jeopolitik amaçları doğrultusunda maşa olarak kullanıldığı açıktır. IŞİD’i himaye eden güçler, silahlandırıp Türkmenlerin üzerine salan ve kışkırtan unsurlar Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmeyi kafasına koymuş sömürgeci zihniyetten başkası değildir. Amaç Ortadoğu haritasını, sürekli kan kaybeden Irak’ı odak yaparak yeniden çizmek; dağılmış, birbirine girmiş, sınırları husumetle kalınlaştırılmış bir coğrafyanın temelini atmaktır.”

BM’nin elini taşın altına koymasını ve işgale müdahil olmasını isteyen Bahçeli, Başbakan ve hükümetinin Gazze’de gösterdiği hassasiyetin yarısını, Türkmenlere göstermesi gerektiğini kaydetti.

ASKERİ MÜDAHALE PLANLANMALI

Bahçeli, “Hükümet, IŞİD komplosunu önleyemezse, bildik teslimiyetçiliğini bu konuda da tekrarlarsa felaket kapımızdadır. Hükümet hemen askeri müdahale seçeneği öncelikli olmak üzere, tüm tedbirleri hızla, sırasıyla ve etap etap planlamalı, arkasından da çekinmeden, korkmadan icra etmelidir. Türk milleti hükümetini yalnız ve desteksiz bırakmayacaktır. Unutulmasın ki, bugün Musul’a göz koyanlar, yarın Türk vatanının herhangi bir noktasında hak iddia edecek, dahası işgale teşebbüs edebilecektir” dedi.

‘Toplantılarla oyalama’

Başbakan ve hükümetinin önünde tarihi bir sorumluluk, tarihi bir görev bulunduğunu belirten Bahçeli, “Başbakan Erdoğan sonuçsuz toplantılarla oyalanacağına, Ankara’dan Türkmeneli’ne Türk devletinin umudunu götürmeli, canileri imha edecek kudreti hemen şimdi harekete geçirmelidir” dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'ndan engellilere sandalye

Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'ndan engellilere sandalye

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık