Ana Sayfa Yaşam Azer Bülbül kimdir, neden ve ne zaman öldü? Azer Bülbül’ün hayat hikayesi

Azer Bülbül kimdir, neden ve ne zaman öldü? Azer Bülbül’ün hayat hikayesi

Türk Müzik Tarihinden bir Azer Bülbül geldi gelçti. Arabesk fantezi müziğin sevilen ismi Azer Bülbül’ün kim olduğu, neden ve ne zaman öldüğü sosyal medya kullanıcıları tarafından bugünlerde sıklıkla aranıyor. İşte Azer Bülbül’ün namı diğer titrek kralın hayatıyla ilgili tüm merak edilenler..

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2021 Çarşamba 18:04
Azer Bülbül kimdir, neden ve ne zaman öldü? Azer Bülbül’ün hayat hikayesi

Türk halk müziği, arabesk fantezi müzik sanatçısı Azer Bülbül’ün vefatının üzerinden 9 yıl geçti. Sevenleri Azer Bülbül'ü şarkıları ve sözleriyle anıyor.

NEDEN VE NE ZAMAN ÖLDÜ?

2012 yılının ocak ayında gittiği Antalya'da kaldığı otel odasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren arabesk fantezi müzik sanatçısı, 44 yaşındaydı. İşte Azer Bülbül’ün hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

Türk halk müziği, arabesk fantezi müzik sanatçısı ve oyuncu Subutay Kesgin ya da sahne adıyla Azer Bülbül, 1 Şubat 1967 tarihinde dünyaya geldi. 1980'li yıllarda Almanya'da, 1990'lı yıllarda ise Türkiye'de adını duyurdu. Sanat camiasında; "Arabeskin Titreği", "Titrek Kral" gibi unvanlarıyla tanındı.

AZER BÜLBÜL’ÜN HAYATI VE KARİYERİ

Kars'ın Akyaka ilçesinde gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Daha sonra ailesi ile Almanya'ya taşındı. Düğün salonlarında şarkı söylerken ünlü sanatçı Yıldız Tezcan tarafından keşfedildi. Yıldız Tezcan, ona Azer Bülbül adını verdi. Müzik yaşantısına 1984 yılında Uzelli Müzik etiketiyle çıkardığı "Garip Yolcu" albümü ile başladı. 1985 yılında Mavi Mavi Masmavi filmi ile ilk kez kameralar karşısına geçti. Arabesk tarzında "Yalan Olur", "Ben Sana Vurgunum", "Fırat" gibi albümleri ile müzik yaşamına devam etti. Asıl çıkışı 1995 yılında Barış Müzik etiketiyle çıkardığı "Ben Babayım" adlı albümüyle yakaladı. Albümünde yer alan "Yaralandın mı Ey Can" , "Dokunmayın Çok Fenayım", "Her An Her Şey Olabilir ve "Çoğu Gitti Azı Kaldı" adlı parçaları popüler oldu. Arabesk müzikte "Baba" ve şarkı söylerken titremesi nedeniyle "Titrek Kral " lakapları ile tanındı.

Ağıt, Zordayım, Kör Kurşun, Bana Düştü gibi tek kelimeyle klasik olacak albümlere imzasını attı. Artık sesini büyük kitlelere duyuran, milyonlarca hayranı olan ve şöhreti Türkiye sınırlarını aşan bir sanatçı oldu.

2007 yılının sonlarına doğru çıkardığı "Kalemin Kırıldı" albümünde yer alan "Alıştım", "Dayanamıyorum", "Zoruna mı Gitti" parçaları dinleyenlerini mest etti. 2012'de yeni albümünün tanıtımını yapmak için Antalya'ya gitti. Antalya'da kaldığı otel odasında kalp krizi sebebiyle 44 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi İstanbul'a getirilerek Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık