Ana Sayfa Eğitim Askere gidecek yiğitlere büyük jest!

Askere gidecek yiğitlere büyük jest!

Yapmış olduğu sosyal ve kültürel aktivitelerle ismini sıkça gündeme taşıyan Roza Pastanesi sahibi Volkan Yerlikaya, önceki gün de askere gidecek olan gençleri ve ailelerini Ertel Düğün Salonu'nda misafir ederek, moral depoladı. Yerlikaya'nın böylesi anlamlı jesti, Boğazlıyan'da büyük takdir topladı.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2017 Perşembe 22:40
Askere gidecek yiğitlere büyük jest!

Boğazlıyan'da pastanecilik ve düğün salonuyla halka hizmet veren Volkan Yerlikaya, önceki gün örnek bir sosyal aktiviteye de imza atarak, bir kez daha gönüllerde taht kurdu.

Bayramlarda, kandillerde ve önemli günlerde Boğazlıyan halkını ikrama boğan Volkan Yerlikaya, 1997/1 tertip olarak askere gidecek gençler ve aileleri için moral ve eğlence programı tertip etti. Ertel Düğün Salonu'nda yüzlerce misafirini ağırlayan Yerlikaya, asker adaylarıyla tek tek ilgilenerek, misafirlerine ikramlarda bulundu.

Ailelerin yanısıra, bürokratların da katılımıyla gerçekleşen Moral ve Eğlence Gecesi'nde, Sanatkar İzzet Aras ve saz ekibinin çaldığı bir birinden güzel yöresel şarkı ve türkülerle, gönüllerince eğlenildi.

Program sonrasında askerlere kına yakılırken, askere gidecek oğullarının ellerine kına yakan anneler ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Asker aileleri, "Vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirdik, askere gönderiyoruz. Kur'an okuttuk, mevlidini verdik, şimdi de kınasını yakıp sağ salim askere yolluyoruz. Çok sevinçliyiz, çok mutluyuz" dedi.

Katılımcılar Volkan Yerlikaya'ya böylesi anlamlı günlerde, böylesine anlamlı gece tertip etmelerinden dolayı teşekkür etti.

Geceyi tertipleyen Volkan Yerlikaya, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü bayrağımızın inmeyeceğini ve şehit ve şehadetin yüce bir makam olduğunu vurgulayarak, "Vatanımıza bayrağımıza sahip çıkılmasının gerektiği şu günlerde birlik ve beraberliğimizin her günden daha çok olması gerekiyor. Asker Ailelerine bu muhteşem katılımdan dolayı teşekkür ederek, askerlere hayırlı teskereler diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık