Ana Sayfa Sağlık Artık sevk almaya gerek kalmadı!

Artık sevk almaya gerek kalmadı!

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu, yeşil kartlı hastaların sevk almadan hizmet alabilmesi üzerinde anlaştı.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2017 Pazar 00:37
Artık sevk almaya gerek kalmadı!

 Anlaşmaya göre, yeşil kartlı hastalar herhangi bir devlet hastanesi sevki almadan doğrudan hastaneye başvurabilecek ve tüm branşlar için muayene talebinde bulunabilecek.

Gazi ve şehit yakınlarını da kapsayan anlaşma hakkında konuşan Hastane Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, “bu antlaşma sayesinde hastanemiz işletmesinde daha düzenli gelir-gider dengesi sağlanacak” dedi.

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında yapılan Global Bütçe Antlaşması sonrası Yeşil Kartlı hastaların herhangi bir devlet hastanesi sevki almadan doğrudan hastanedeki tüm branşlara muayene için başvuru hakkı doğdu.

Üniversite hastanesine doğrudan müracaat eden Yeşil Kart sahibi hastalardan Sağlık Bakanlığı’na ait birinci veya ikinci basamak sağlık tesislerinden herhangi bir sevk istenilmeden doğrudan başvuru yapan yeşil kartlı hastaların muayene, teşhis ve tedavileri yapılabilecek.

TÜM TEŞHİS VE TEDAVİ ÜCRETSİZ

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Bozok Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü (Üniversite Hastanesi Başhekimi) Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, “Üniversite Hastanesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında Global Bütçe Antlaşması yapıldığını belirterek; “bu antlaşma sayesinde hastanemiz işletmesinde daha dengeli gelir gider dengesi sağlanacaktır. Bu yenilikle birlikte artık hastanemiz yeşil kartlı hastalara, gazi, şehit ve yakınlarına sevksiz hizmet verme imkânına sahip oldu. Artık hastalarımız sevk almadan hastanemize başvurabilir, tüm teşhis ve tedavi hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilir” dedi. Merkez ilçe teşkilatı yönetim kurulu toplantısına katıldık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık