Ana Sayfa Eğitim AÖF güz dönemi ara sınavları tamamlandı

AÖF güz dönemi ara sınavları tamamlandı

1 milyon 371 bin öğrencinin katılacağı Anadolu Üniversitesi 2016-2017 yılı Açıköğretim Programları Güz Dönemi ara sınavları yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2016 Pazar 21:55
AÖF güz dönemi ara sınavları tamamlandı

2 gün boyunca, 4 oturumda gerçekleşen sınavlara, 5 bin 239 tanesi cezaevinde tutuklu ve hükümlü, 4 bin 808’ü de engelli olmak üzere 1 milyon 371 bin 948 öğrenci katıldı. Türkiye genelinde 124 sınav merkezinde yapılan sınavlarda, 511 bin 991 kişi görev alırken, 202 bin 441 salon kullanıldı.

Sınav sonrası açıklamalarda bulunan bir hukuk bürosu çalışanı Hakan Filiz, “Adalet bölümünde okuyorum. Sınava girdik. Sınav iyi geçti. Diğer arkadaşlar için de iyi geçmesini temenni ediyorum” dedi. Yeni sistemin daha iyi olduğunu belirten Adalet Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ezgi Avcı ise şunları söyledi: “Adalet bölümü okuyorum. Onu seçmemin sebebi de DGS ile hukuk bölümüne geçiş. Şansımı nereden denersem o kadar iyi diye düşünüyorum. 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi sistemine katılıyorum, aslında iyi bir şey. Sonuçta Açıköğretim daha iyi, kolay geçiliyor gibi gözüküyor. Ama yeni sistemle birlikte mezun olan insanlar biraz daha bilgisi olan insanlar olacak.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık