Ana Sayfa Kültür Sanat Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Neler?

Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Neler?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplantısı'nda, Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde dağıtılacak ödül miktarı belirlendi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 20:16
Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Neler?
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 124 gündem maddesiyle Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki Eylül ayı ilk toplantısının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talebi üzerine yapılan devam toplantısında, ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde verilecek ödüllerle ilgili gündem maddesi görüşüldü.

Türel, yaptığı konuşmada, bir dahaki meclis toplantısının Ekim ayında yapılacak olması ve festivalin de aynı tarihlere denk gelmesi nedeniyle verilecek ödül miktarlarının bu ay içerisinde belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Ödül miktarlarında önceki yıllara göre fazla bir değişiklik yapmadıklarını ifade eden Türel, festivalin güzel bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

Oybirliğiyle alınan kararla festivalde en iyi filme 350 bin, en iyi ilk filme 125 bin, en iyi yönetmene 75 bin, en iyi senaryoya 30 bin, en iyi görüntü yönetmenine 30 bin, en iyi film müziğine 30 bin, kısa filme 15 bin, belgesele 30 bin ve ilk belgesele 5 bin lira ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık