Ana Sayfa Güncel Ankara’da ilk kez düzenlenen çalıştaya Yozgat’ta katıldı

Ankara’da ilk kez düzenlenen çalıştaya Yozgat’ta katıldı

Türkiye’de ilk kez Zabıta Çalıştayı Düzenlendi. Türkiye Belediyeler Birliği ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ortak organizasyonuyla gerçekleşen çalıştaya 70 ilden katılım sağlandı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 21:28
Ankara’da ilk kez düzenlenen çalıştaya Yozgat’ta katıldı

Üç gün boyunca devam eden çalıştayda, Yozgat’ı Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran temsil etti. Zabıta teşkilatının sorun ve beklentilerinin ele alındığı, çare arayışlarının gündeme geldiği çalıştayda sunalan tebliğler Zabıta Yönetmeliği’ne ışık tutacak.

Ankara’da ilk kez düzenlenen çalıştaya Yozgat’ı temsilen katılan Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, organizasyonun başarısından bahsetti. Akademik değeri yüksek konuşmalar yapıldığını belirten Baran, kendisinin de sunum yaptığını anlattı.

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çok güzel bir organizasyondu. Zabıtanın dertleri sıkıntıları problemleri gündeme getirildi. İl il herkes söz aldı. Yozgat olarak bizlerde söz aldık ve yapılması  gerekenleri anlattık. Yozgat’ta Belediye Başkanımızın bize verdi destek ve verdiği yetki hususlarını görüştük. Hepsine ayrı ayrı selamımızı ilettik. Yozgatlı olarak ve orada dayanışma içerisinde olduk. Çalıştayda her ilin ilçe zabıta amirleri ve müdürlerinin ayda bir araya geldiklerini söylediler. Biz de Yozgat Zabıta Müdürlüğü olarak Yozgat’ta İlçe Zabıta Amirleri ve Müdürleriyle birlikte bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmak adına böyle bir toplantı düzenlemek istiyoruz. Bu düşüncemizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Çalıştaydan artakalan zamanlarda bütün iller bir araya gelip kendilerini tanıtıp ilinin problemini aktardılar. Yozgat’ı sordular. Bizler de yaptığımız çalışmaları anlattık ve çalıştayın çok verimli geçtiğini ve devamının her yıl  yapılmasını gerektiğini istedik. Oradan çok memnun şekilde herkes ayrıldık. Ben huzurunuzda bu çalıştaya gitmemizde en büyük destek olan Sayın Belediye Başkanımız Dr. Kazım Arslan Bey’e ve Belediye Başkan Yardımcımız Şahin Kılıçaslan Bey’e teşekkür ediyorum. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık