Ana Sayfa Güncel Akdağmadeni’nin büyük hayali gerçekleşiyor

Akdağmadeni’nin büyük hayali gerçekleşiyor

Akdağmadeni Belediyesi öncülüğünde MTA tarafından Karadikmen köyünde çıkartılan ve işletim hakkı belediye tarafından 360 Bin Dolar’ a satın alınan, saniyede 100 litre ve 50 derece sıcaklığa sahip jeotermal suyun ilçemize getirilmesi için çalışmalar başladı. İsale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18 Ocak’ta Ankara’da yapılacak.  

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2017 Perşembe 13:04
Akdağmadeni’nin büyük hayali gerçekleşiyor

Belediye Başkanı Suphi Daştan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:  ‘’ilçemiz her geçen gün hedeflerine ulaşan bir ilçe konumuna gelmiştir. İlçemizin geleceği açısından çok önemli bir proje olan Karadikmen köyünde çıkartılan belediyemiz tarafından işletim hakkı 360 Bin Dolar’a satın alınan ve 24 bin 500 dönüm alanda su arama yetkisinin belediyede olduğu sıcak suyun ilçemize getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18.01.2017 tarihinde Ankara da yapılacaktır.’’ Dedi. Belediye Başkanı Daştan ‘’İlçemize kuş uçumu 14 km uzaklıkta, 8200 yatak kapasiteli termal tesislerin kapasitesini karşılayabilecek, seracılık faaliyetlerinde kullanılabilecek olan sıcak suyun 2018 yılı içerisinde ilçemize getirileceğini ifade ederek şunları söyledi  ‘’Akdağmadeni artık bir turizm kenti olma yolunda sağlam adımlar atıyor. . Biz ilçemizin sadece bugününü değil 45-50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Tarih, doğa, kültür, insan ve mekan boyutunda sürekli gelişen bir Akdağmadeni oluşturmak vizyonuyla oluşturduğumuz planlamanın bir adımı olan jeotermal suyun ilçemize getirilmesi işini de böylelikle tamamlamış olacağız’’ dedi.

BÜYÜK DEĞİŞİM DEVAM EDECEK

 Bir yandan devam eden projeleri tamamlarken, diğer yandan yeni projelerin hayata geçirildiğini söyleyen Daştan  ‘’ Dünyada jeotermal suların ne kadar önemli olduğunu ve gittikçe önem kazandığını görmekteyiz. İlçemize bu kıymetli kaynağı da kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son 13 yılda  Akdağmadeni, hayata geçirdiğimiz projelerle  , sürekli ve istikrarlı bir şekilde gelişerek bölgesinde örnek bir ilçe konumuna gelmiştir. Sıcak suyun ilçemize gelmesiyle de büyük değişim devam edecektir.’’ diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
  • yorum2017-01-06 19:57:54Mehmetali kızılkaya

    Bizim başkan olur derse olur ben bu işin olacağına inanıyorum

  • yorum2017-01-05 17:13:27Hakan

    İnşallah, Lakin bunu daha önce Sarıkaya belediyesi yapmak istedi fakat su soğuduğu için proje yarım kaldı. kamışki başka köyde borulara gelen su ne kadar sıcak kalıcak ?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Berhan Şimşek’e cevap

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Berhan Şimşek’e cevap

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık